SBM vol. #11 - BEAM oraz protokół MimbleWimble, Konkurs, Open Bar

Silesia Blockchain Meetup
Silesia Blockchain Meetup
Public group

Strefa Centralna

Plac Sejmu Śląskiego 2 · Katowice

How to find us

https://github.com/TomaszWaszczyk/silesia-blockchain-meetup/

Location image of event venue

Details

Silesia Blockchain Meetup są to spotkana mające na celu integrację środowiska pasjonatów technologii blockchain oraz edukowanie poprzez zapraszanie ekspertów w swoich dziedzinach.

Integralną częścią każdego spotkania jest możliwość zadawania pytań jakie powstały podczas prowadzenia wykładu.

Agenda:
18.15 Rejestracja uczestników spotkania
18.30 Otwarcie spotkania - Tomasz Drzewiecki, Tomasz Waszczyk
18.35 BEAM, MimbleWimble, Tomasz Waszczyk
19.00 [In English] Remote connection with Alex Romanov - Israel based, CTO BEAM
~19.45 Zakończenie spotkania, open bar

Tomasz Waszczyk
Programista z doświadczeniem pracy w funduszach inwestycyjnych Tier 1. Zajmuję się internetem rzeczy oraz inteligentnymi kontraktami. Założyciel Silesia Blockchain Meetup - https://www.meetup.com/Silesia-Blockchain-Meetup/. Jestem ambasadorem projektu BEAM Privacy w Polsce który zajmuje się anonimizacją przesyłanych w sieci transakcji. Bardzo lubię wyszukiwać analogie w życiu codziennym a historią (uważam, że bez znajomości historii nie można zrozumieć otaczającego nas świata, nie mówiąc już o projekcji przyszłości - bardzo pielęgnuję w sobie znajomość historii), stąd w wolnej chwilii lubię czytać książki historyczne, koncerty klasyki muzycznej oraz saunę - bez sauny i Chopina bym zwariował. Serio. ;-)

Alex Romanov
R&D Manager with strong technological background and managerial skills. Always hands on. Worked on many complex projects with large distributed teams. Team player with great communication skills. Reliable and Responsible. Fluent in English, Hebrew and Russian.

#KONKURS
Podczas prezentacji odbędzie się konkurs z nagrodami oraz będzie dostępny open bar.

#Ogłoszenie
Wsród naszej społeczności jest zaangażowana Studentka psychologii, która poprosiła mnie o udostępnienie ankiety potrzebnej Jej do pracy magisterskiej:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc_mFXv5KbiJvPmbOI9KF0NQ9FjYdPFbr7hpM_x_hvQWZHqfg/viewform?usp=sf_link

A oto parę słów od Niej:
"Jestem studentką V roku psychologii na Uniwersytecie Śląskim. Aktualnie prowadzę badania do pracy magisterskiej dotyczące podejmowania ryzyka oraz decyzji na giełdzie kryptowalut. Badania te skierowane są do inwestorów kryptowalut, dlatego chciałabym zaprosić uczestników Silesia Blockchain Meetup do udziału w nich. Ankieta jest w pełni anonimowa, czas trwania to ok. 15 min. Z góry dziękuję za poświęcony czas!"

Po wynikach Kasia zrobi prelekcję dotyczącą psychologii tradingu oraz na żądanie udostępni wyniki swojej pracy za pomocą poczty elektronicznej: kasia.bereznicka małpka gmail kropka com

# Ważna informacja i sprostowanie
1. Parę osób pyta się mnie czy to, że jestem w BEAM to oznacza, że należy kupować - odpowiedź brzmi: NIE. Należy samemu zająć się poznawaniem technologii - do tego zachęcam, dlatego zajmuję się BEAM oraz Atomic Swap.
2. Chciałbym się również wyrazić wprost odnośnie "trejderów" którzy zadają pytania czy kupować: uważam, że 99% osób patrzących się w wykresy oraz robiące zlecenia kupna i sprzedaży to osoby które NIE mają nic wspólnego z handlowaniem wykresu, to osoby NIEświadomie zachowujące się NIEracjonalnie. Zajmijcie się technologią. W tę stronę idźcie, w stronę technologii. Zachęcam do wypełnienia podlinkowanej ankiety.
3. Dostaję również pytania czy zrobię prezentację o handlowaniu wykresu - niestety parę lat temu podpisałem umowę w której zadeklarowałem się, że przez parę lat nie będę wypowiadać się o wykresach publicznie, dlatego takiej prezentacji zrobić NIE mogę.

Partnerem spotkania jest https://bithub.pl

# Prośba
Zapraszam do polubienia https://www.facebook.com/SilesiaBlockchainMeetup oraz oceniania spotkania i wiadomości zwrotnej oraz recenzji książek które zostały rozlosowane ;-)
Będę wdzięczny.

## Linki:
https://www.beam.mw
https://github.com/TomaszWaszczyk/awesome-beam-mimble-wimble
https://www.facebook.com/SilesiaBlockchainMeetup
Coś dla duszy: https://www.youtube.com/watch?v=6CEJkj34fbU ;-)

Do zobaczenia!
Tomasz Waszczyk