Next Meetup

Mikroservis mimarilerimi AWS üzerinde Nasıl Çalıştırabilirim?
Son yillarda Mikroservis mimarileri IT dunyasinda önemli bir trend haline geldi. Mikroservis mimariler, yazilim muhendisligi için yeni bir yaklasim olmamakla birlikte, temel olarak Agile Software Development, SOA, API-First Design ve Continuous Delivery (CD) gibi temel pratiklerin basarili ve kanitlanmis birleşimi ya da kombinasyonu olarak tanımlanabilir. Bir cok durumda Twelve-Factor design pattern’lerinin uygulanmasi, microservis mimarilerinin kullanimini daha da arttirmaktadir. Bu sunumda AWS teknolojilerini kullanarak mikroservis mimarilerine uygun uygulamalari hangi AWS servisleri ile geliştirebiliriz onu anlatamaya calisacagim. Kapsam içinde Serverless, Container, Container Orchestration gibi kavramlarin AWS üzerindeki karsiligi olan servislerden bahsedecegim. KONUŞMACI: HALİL BAHADIR AWS Turkiye Solutions Architect ekibi takim lideri olarak calisiyorum, yaklasik 1.5 yildir AWS deyim. Solutions Architecture ekibi olarak AWS üzerinde doğru, kaliteli, optimum performans ve uygun maliyetli mimarilerin tasarlanmasinda Kurumsal, orta-segment ve Startup firmalara destek vermeye calisiyoruz. Daha once 8 yil IBM’de once Orta ve Dogu Avrupa, sonrasinda Orta Dogu ve Afrika bölgesinde DevOps Teknik Lideri olarak, bir cok ülkede, farkli segmentlerdeki müşterilere Devops pratikleri ve cozumleri ile ilgili danismanlik veriyordum.

Akasya Alışveriş Merkezi

Akasya, Üsküdar 34660 İstanbul / Türkiye 0216 325 03 72 · Istanbul

1 comment

Upcoming Meetups

Past Meetups (39)

What we're about

Bizler, kaliteli yazılımların ancak kaliteli yazılımcılar tarafından yazılabileceğine inanan bir grup tutkulu, disiplinli ve motive yazılım profesyoneliyiz. Biz kendimizi birer zanaatkar olarak görüyoruz. Çıraklıktan ustalığa giden zorlu bir yolculuktayız. Öğrenmeye bitmek bilmeyen bir istek duyuyoruz ve işimizi hakkını vererek yapmak istiyoruz. İşimizi hakkını vererek yapabilmenin tek yolun da yeteneklerimizin sürekli gelişmesi ve belli önemli değerlere sahip olmamızdan geçiyor olduğunu düşünüyoruz.

TDD, Pair Programming, Code Review, Refactoring, Clean Code, Design Patterns gibi kavramları sürekli konuşuyoruz ve tartışıyoruz. Benimsediğimiz bu yazılımda profesyonellik hareketinin ana kaideleri bir manifestoda yazılı.

Yazılım Ustalığı (Yazılımda Ustalaşmak) Manifestosu

Yüksek emeller peşinde koşan Yazılım Ustaları olarak bizler, profesyonel yazılım geliştirme çıtasını, bizzat uygulayarak ve başkalarının bu mesleği öğrenmelerine yardım ederek yükseltiyoruz. Bu çalışmaların sonucunda:

Sadece çalışan yazılıma değil,ustaca üretilmiş yazılıma da
Sadece değişikliğe cevap vermeye değil,sürekli değer katmaya da
Sadece bireylere ve etkileşimlere değil,profesyoneller topluluğuna da
Sadece müşteri ile işbirliğine değil,üretken ortaklığa da

Değer vermeye kanaat getirdik. Sol taraftaki maddeleri takip etmekle birlikte, sağ taraftaki maddeleri vazgeçilmez bulmaktayız.

http://manifesto.softwarecraftsmanship.org/#/tr

Bizler işini dosdoğru yapmak isteyen yazılım profesyonelleriyiz. Bu yolculukta bizle beraber ter dökmeye ne dersin? Seni aramıza bekliyoruz.

Members (3,724)

Photos (120)