What we're about

Bizler, kaliteli yazılımların ancak kaliteli yazılımcılar tarafından yazılabileceğine inanan bir grup tutkulu, disiplinli ve motive yazılım profesyoneliyiz. Biz kendimizi birer zanaatkar olarak görüyoruz. Çıraklıktan ustalığa giden zorlu bir yolculuktayız. Öğrenmeye bitmek bilmeyen bir istek duyuyoruz ve işimizi hakkını vererek yapmak istiyoruz. İşimizi hakkını vererek yapabilmenin tek yolun da yeteneklerimizin sürekli gelişmesi ve belli önemli değerlere sahip olmamızdan geçiyor olduğunu düşünüyoruz.

TDD, Pair Programming, Code Review, Refactoring, Clean Code, Design Patterns gibi kavramları sürekli konuşuyoruz ve tartışıyoruz. Benimsediğimiz bu yazılımda profesyonellik hareketinin ana kaideleri bir manifestoda yazılı.

Yazılım Ustalığı (Yazılımda Ustalaşmak) Manifestosu

Yüksek emeller peşinde koşan Yazılım Ustaları olarak bizler, profesyonel yazılım geliştirme çıtasını, bizzat uygulayarak ve başkalarının bu mesleği öğrenmelerine yardım ederek yükseltiyoruz. Bu çalışmaların sonucunda:

Sadece çalışan yazılıma değil,ustaca üretilmiş yazılıma da
Sadece değişikliğe cevap vermeye değil,sürekli değer katmaya da
Sadece bireylere ve etkileşimlere değil,profesyoneller topluluğuna da
Sadece müşteri ile işbirliğine değil,üretken ortaklığa da

Değer vermeye kanaat getirdik. Sol taraftaki maddeleri takip etmekle birlikte, sağ taraftaki maddeleri vazgeçilmez bulmaktayız.

http://manifesto.softwarecraftsmanship.org/#/tr

Bizler işini dosdoğru yapmak isteyen yazılım profesyonelleriyiz. Bu yolculukta bizle beraber ter dökmeye ne dersin? Seni aramıza bekliyoruz.

Upcoming events (2)

Mobil Uygulama Geliştirmede Yazılım Süreçleri

Kocfinans Head Office

Mobil Uygulama Geliştirmede Yazılım Süreçleri Bonus: Android App Analytics ====== Detaylar - Mobil Uygulama Yazılım Geliştirme Dinamikleri/Farklılıkları - Android 101 / The DIANNEFESTO - Choosing "Best Architecture" - Firebase Yetenekleri, örnek vaka n11.com - Release Management - Android App Analytics ====== Konuşmacı: CENK TÜZÜN 2010 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği'nden mezun oldum. Yüksek lisans eğitimimi Galatasaray Üniversitesi MBA programında tamamladım. Sırasıyla Aradiom, Vodafone IT ve n11.com'da backend ve mobil yazılım geliştirici olarak çalıştım. Şu anda n11.com'da Mobil Yazılım Geliştirme Müdürü olarak görev yapıyorum. Flutter son gözdem olmakla birlikte, JAVA ve Android çalışmaktan keyif aldığım alanların başında geliyor. n11.com bünyesinde mobil uygulamaların geliştirilmesi ve yönetiminden sorumluyum. Clean Coding, Continuous Integration/Deployment mobil ekip olarak her gün daha iyisini nasıl yapabiliriz diye zaman harcadığımız konuların başında geliyor. Mobile Development çerçevesinin mühendislik standartları, kod kalitesi ve 'design pattern' ların anlaşılıp uygulanmasının yanısıra, uygulamayı telefonuna indiren son kullanıcının ihtiyaçlarına 'doğru' cevabı verebilmek olduğunu düşünüyorum. Doğru cevabı bulmanın öncelikli koşulu soruyu doğru anlamak olduğundan, ürün hakkında karar alma aşamalarının en başından itibaren mobil yazılım geliştiricilerin sürecin içinde olmasına önem veriyoruz. ====== Etkinlik Sponsoru Etkinlik sponsorumuz Koçfinans [1]'a çok teşekkür ederiz. [1] https://www.kocfinans.com.tr ====== Mekan ve Ulaşım: Otopark: Katılımcılarımız Koç Çamlıca İş Merkezi’nin hemen yanındaki Emaar AVM’nin otoparkını (ücretsiz) kullanabilirler. Ulaşım: Koç Çamlıca İş Merkezi’ne toplu taşıma üzerinden en yakın Ünalan Metro İstasyonu (1 numaralı Üsküdar Belediyesi çıkışı) veya Acıbadem Metrobüs durağı üzerinden, taksi veya otobüs ile ulaşım sağlanabilir. (Moovit üzerinden rota çizebilirsiniz [2]) Adres: Koç Çamlıca İş Merkezi, Koçfinans Seminer Salonu A Blok -3 (Ünalan Mahallesi Ayazma Cd. Koç Çamlıca İş Merkezi A Blok 34700 Üsküdar / İSTANBUL) [2] https://moovitapp.com/index/tr/toplu_ta%C5%9F%C4%B1ma-Ko%C3%A7_Holding_%C3%87aml%C4%B1ca_%C4%B0%C5%9F_Merkezi-Istanbul-site_21445689-1563

SCTurkey Meetup

Kocfinans Head Office

Detaylar yakında duyurulacaktır.

Past events (47)

Compiler, Runtime and VM Optimizations

Kocfinans Head Office

Photos (141)