enteRprise - Microsoft

Details

Kwietniowe spotkanie będzie poświęcone korporacyjnej/przemysłowej/wielkoskalowej twarzy R - Microsoft R.

Pierwszym prelegentem będzie

Paweł Potasiński

Temat:

Enterprise R wg Microsoft

Opis prezentacji:

Jeszcze dwa lata temu Microsoft z R-em nie miał wiele wspólnego. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Od momentu zakupu Revolution Analytics korporacja z Redmond integruje R ze wszystkimi produktami i usługami mającymi cokolwiek wspólnego z przetwarzaniem danych. Celem prezentacji będzie przedstawienie zalet (i wad?) integracji R z platformą danych Microsoft (obejrzymy m.in. MRAN, R Server, SQL Server, Power BI).

BIO:

Pasjonat analizy danych i relacyjności, założyciel Polskiej Grupy Użytkowników SQL Server, od niedawna także entuzjasta R. Ukończył automatykę i inżynierię komputerową na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Architekt rozwiązań raportowych i analitycznych. Były pracownik Microsoft. Prywatnie zapalony biegacz.

Drugim prelegentem będzie

Łukasz Grala

MicrosoftML, czyli machine learning w Microsoft

MicrosoftML nazywane stat-of-the-art Microsoft Machine Learning, jest specjalnym pakietem posiadającym obecny dorobek Microsoft Research i Microsoft w zakresie uczenia maszynowego.

Wśród wielu algorytmów znajdziemy nawet Deep Learning ze wsparciem na GPU. Sesja ma na celu wprowadzenie w możliwości uczenia maszynowego przy użyciu tego pakietu.

Bio

Architekt w firmie TIDK, wlasciciela marki „Data Scientist as a Service”, specjalizujacej sie w rozwiazaniach platformy danych, Business Intelligence i zaawansowanej analityce. Od 2010 roku Microsoft MVP w kategorii Data Platform. Trener, autor szkolen i warsztatów, wykladowca akademicki. Naukowo zwiazany z Wydzialem Informatyki Politechniki Poznanskiej (tematyka baz danych, hurtowni danych, eksploracji danych i uczenia maszynowego). Posiada liczne certyfikaty. Czlonek Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Polish SQL Server User Group PLSSUG. Lider w oddziale poznanskim PLSSUG. Prelegent na licznych konferencjach. Prowadzi bloga

http://grala.it