Past Meetup

Wprowadzenie do Machine Learning z wykorzystaniem języka Python

This Meetup is past

55 people went

Needs a location

Details

Obowiązkowa rejestracja na warsztat przez formularz na stronie: http://stacja.it/warsztaty/2017-11-03-wprowadzenie-do-machine-learning-z-wykorzystaniem-jezyka-python.html

Podobno w naturze występują rzadziej niż jednorożce. Podobno nie mogą się otwarcie przyznawać do swojego zawodu bo ryzykują porwanie i wywiezienie za ocean. Podobno są czarodziejami i znają mnóstwo pożytecznych zaklęć. Na ich temat krąży wiele plotek, pogłosek, niepotwierdzonych i fantastycznych opinii. Data scientists… magowie XXI wieku.

Nie można się stać jednym z nich w ciągu jednego dnia. Ale ten czas wystarczy żeby zapoznać się z kilkoma narzędziami, których używają, specyfiką ich pracy oraz typowymi problemami jakie rozwiązują. Wystarczy aby poczuć ten temat i może nawet podjąć decyzję…stać się jednym z nich.

Nie ma żadnych wielkich wymagań na wejściu, nie trzeba znać Python’a, nie będziemy Was zasypywać mrowiem skomplikowanych wzorów matematycznych. Warsztat jest przeznaczony dla każdej osoby, która chce się zapoznać z niesamowitym światem Machine Learning - uczenia maszynowego.

Podczas warsztatu uczestnicy korzystają z własnych komputerów.

Podczas warsztatu zapewniamy pizzę w porze obiadowej.

PROGRAM WARSZTATU

1. Wstęp.
2. Bezbolesne wprowadzenie do uczenia maszynowego.

- Przygotowanie środowiska pracy - Python, Anaconda, Jupyter, biblioteki rozszerzające - NumPy, SciPy, matplotlib, pandas, scikit-learn.

- Hello machine learning world! Rozpoznawanie gatunków kwiatów - zestaw danych Iris.

- Zasady przeprowadzania eksperymentów uczenia maszynowego - podział danych na zestawy treningowy i testowy, proces uczenia, ewaluacja modelu, predykcja.

- Wizualizacja danych.

3. Najważniejsze algorytmy uczenia maszynowego - zasada działania, zastosowania, wady i zalety, przykład.

- Modele regresyjne.

- Drzewa decyzyjne.

- Algorytm SVM - maszyna wektorów nośnych.

- Algorytmy grupowania.

Obowiązkowa rejestracja na warsztat przez formularz na stronie: http://stacja.it/warsztaty/2017-11-03-wprowadzenie-do-machine-learning-z-wykorzystaniem-jezyka-python.html

Sponsor warsztatu