SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #12

SysOps/DevOps Polska Gdańsk
SysOps/DevOps Polska Gdańsk
Public group

CodiLime, Olivia Business Centre

al. Grunwaldzka 472C budynek 04 · Gdańsk

How to find us

Spotkanie odbywa się w strefie co-workingowej (na tyle budynku O4)

Location image of event venue

Details

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwunasty MeetUp w Gdańsku.

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „SRE i hosting – jak dawać jakość i wspierać klienta, a nie dawać marketingowe frazesy” - Miłosz Ryćko-Bożeński

Kilka lat temu, po licznych doświadczeniach z różnymi firmami hostingowymi i byciu niezadowolonym z jakości ich usług, Miłosz postanowił w końcu założyć swój hosting. Podczas prelekcji opisana zostanie droga Prelegenta począwszy od testowania różnych rozwiązań do zarządzania hostingiem, aż po rozwój i wdrażanie rozwiązań wysokiej dostępności. Po drodze było też kilka fuckupów. Zwiększająca się renoma własnego hostingu to zasługa przede wszystkim SRE.

Miłosz Ryćko-Bożeński ma kilkunastoletnie doświadczenie w programowaniu i administrowaniu sieciami. Ze szczególną pasją zajmuje się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem w Internecie oraz optymalizacją stron internetowych. Niedawno zebrał i przedstawił podczas jednej z prelekcji ponad 300 składników dobrej strony internetowej. Nie jest jednak „typowym informatykiem” – oprócz wyżej wymienionych specjalizacji czasem również siada do projektowania stron lub opracowania strategii marketingowej. Prywatnie – miłośnik twórczości Tolkiena.

19:45 Prelekcja #2: „Krótki przegląd systemów CI” – Jakub Czapliński

Continuous integration jest nierozerwalną częścią procesu wytwarzania i dostarczania oprogramowania. Pojawienie się Dockera, następnie Kubernetesa, a także popularyzacja publicznych chmur spowodowały małą rewolucję na tym polu. Wraz z nowymi platformami dostarczania oprogramowania pojawiły się także nowe koncepcje Continuous Integration. Podczas prezentacji Jakub podzieli się swoimi doświadczeniami i obserwacjami nabytymi w trakcie wdrażania i codziennej pracy z kolejnymi, nowymi systemami CI na przestrzeni kilku projektów.

Jakub Czapliński - ponad dekadę temu zaczynał swoją karierę jako administrator, potem programował w kilku różnych językach, aż znalazł swoją niszę w Pythonie i Go. Na co dzień zajmuje się aplikacjami cloud native uruchamianymi w Kubernetesie. Po godzinach etatowy geek, fan lego i muzyki elektronicznej.

21:00 Pizza i networking

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy OVH (www.ovh.pl), Accenture (https://www.accenture.com/pl-pl), Cloudflare, CodiLime (https://www.codilime.com/), LPP (https://www.lppsa.com/) oraz MDDV (www.mddv.pl). Patronem medialnym jest portal Bulldogjob (https://bulldogjob.pl)

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska i na naszym FanPage'u: https://www.facebook.com/sysopspolska/