SysOps/DevOps Online MeetUp #2 (Kraków)

SysOps/DevOps Polska Kraków
SysOps/DevOps Polska Kraków
Public group

Details

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na drugi MeetUp ONLINE (Kraków)!

Agenda:

UWAGA: MeetUp odbędzie się online. Transmisje na żywo możecie oglądać na naszym kanale na YouTube. Szczegóły wkrótce.

15:00 Prelekcja #1: "Nginx jako podstawowy serwer WWW dla usługi hostingowej cz. 2” - Maciej Kupiec

Przedszkole SysOps! Maciek wraca z prezentacją dot. użycia Nginx w hostingu. Wykorzystany będzie darmowy ISPCONFIG, który, pomimo tego, iż jest za darmo, potrafi naprawdę sporo rzeczy. W ramach prezentacji omówiona zostanie instalacja i wstępna konfiguracja panelu hostingowego wraz z przygotowaniem systemu. Uczestnicy zapoznają się z "dobrymi praktykami" oraz możliwymi błędami, których lepiej się wystrzegać. Przedszkole SysOps to prezentacje, które mają na celu wprowadzić początkujących do świata SysOps. Zostały przygotowane w oparciu o pytania, które były zadawane na facebookowej grupie SysOps/DevOps Polska i doczekały się w większości szyderczych komentarzy. Kto pyta nie błądzi!

Maciej Kupiec - profesjonalnie związany z informatyką z dziedziny SoDo od 17 roku życia (2003r). Aktualnie, od ponad 5 lat, prowadzi własną firmę BITEBYTE, która obsługuje ponad 120 firm z różnych gałęzi przemysłu. Jest stałym partnerem Clouvider Ltd., współpracuje min. z firmą Cynel Unipress, Wojas, Black Red White, Dunsterhouse Ltd oraz Birkdale Ltd. W wolnych chwilach zajmuje się strzelectwem sportowym i grą na organach piszczałkowych

16:00 Prelekcja #2: “Zarządzanie hasłami w świece serverless” - Szymon Kędzierski

Tworząc aplikacje często potrzebujemy uwierzytelnienia do zewnętrznego serwisu czy API, co wymaga podania nazwy użytkownika oraz hasła, na przykład do bazy danych, albo klucza do zewnętrznego REST API. Jak przekazać takie informacje do naszej aplikacji? Powinniśmy wstrzyknąć je podczas wdrożenia czy może aplikacja powinna je uzyskać podczas pracy? Podczas prelekcji Szymon Kędzierski przeanalizuje różne serwisy dostępne na platformie AWS, zwracając również uwagę na skalowalność i koszt każdego z rozwiązań.

Szymon Kędzierski jest architektem rozwiązań w chmurze, specjalizującym się w technologiach AWS i VMware. Wierzy, że poza swoją główną domeną musi mieć rzetelną wiedzę w innych tematach, takich jak automatyzacja czy bezpieczeństwo, aby móc projektować właściwe rozwiązania. Na co dzień pracuje w krakowskim Grand Parade, a po godzinach dzieli się wiedzą na blogu cloudwellserved.com.

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy: OVH (https://www.ovh.pl/), Accenture (https://www.accenture.com/pl-pl), MDDV (http://www.mddv.pl/), Grape Up (https://grapeup.com/).

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska i na naszym FanPage'u: https://www.facebook.com/sysopspolska/