SysOps / DevOps Polska MeetUp #12

This is a past event

75 people went

Details

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwunasty MeetUp w Warszawie!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: "Chmura i DevOps" Nataniel Zielski zaprezentuje nam swoje spojrzenie na to czym jest DevOps i komu do niego bliżej, czy chmura jest czy dopiero będzie? Będzie mówił między innymi o ITPro vs DevOps, stanie uchmurowienia na świecie i jak sytuacja może się kształtować w przyszłości.

Nataniel jest obecny na rynku IT od prawie 20 lat, aktualnie jest Team Leaderem działu Cloud w ITMAGINATION. Zajmuje się wdrożeniami/migracjami Office365 i Azure oraz szeroko rozumianymi Managed Services. Od dawna prowadzi http://w-files.pl gdzie daje upust swojemu hobby, czyli PowerShell.

19:45 Prelekcja #2: "Jak budujemy DevOps w Aviva" Łukasz Dajek i Maciej Raszplewicz. Łukasz i Maciek opowiedzą o potrzebie wdrożenia DevOps, jakich narzędzi do tego używają (AWS, Ansible, Stash, RedHat), w planie pokaz uruchomienia pełnego środowiska z wykorzystaniem powyższych narzędzi.

Łukasz to Administrator Systemów Operacyjnych w Aviva, gdzie Maciej zajmuje stanowisko Technical Lead. Zainteresowania techniczne Łukasza to działka 'opsowa' czyli infrastruktura (systemy operacyjne, sieci, wirtualizacja), a od około dwóch lat AWS, czyli to wszystko, ale w jednym miejscu. Maciek przykłada dużą wagę do usprawniania pracy innych - użycie odpowiednich bibliotek, konfiguracja build'ów, Continuous Integration itp. - automatyzacja konfiguracji infrastruktury idealnie wpisuje się w te zainteresowania.

21:00 Pizza!

Livestreaming będzie dostępny pod adresem:

http://sysopspolska.pl/

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy Aviva, OVH (https://www.ovh.pl/) i Syncano (https://www.syncano.io).