Past Meetup

SysOps / DevOps Polska MeetUp #18

This Meetup is past

51 people went

budynek AVIVA w Gdański Business Center, budynek C (wejście od ul. Inflanckiej)

ul. Inflancka 4b, budynek C, 7p., sale Chałupy i Jastarnia · Warsaw

How to find us

W budynku jest kontrola dostępu, więc spotykamy się na parterze, gdzie w godz. 17:50 - 18:30 będziemy Was zapraszać na górę. Potem zjeżdżamy po spóźnionych co 10-15 minut :)

Location image of event venue

Details

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na osiemnasty MeetUp w Warszawie!

Agenda:

18:00 Networking (ta część spotkania realizowana jest tylko na miejscu, streaming startuje o godz. 18.30)

18:30 Prelekcja #1: „BMS jako system monitoringu DC" Mariusz Gębala i Karol Olszewski

W prelekcji przedstawiony zostanie proces wdrożenia systemu BMS (Building Monitoring/Management System) w DC Data Space mieszczącym się w Toruniu. Przedstawione zostanie przygotowanie infrastruktury od etapu prac fizycznych po finalny produkt, integracja z systemem Zabbix oraz problemy i rozwiązania na jakie natrafiono w trakcie prac. Omówione zostanie wykorzystanie protokołów takich jak MODBUS (TCP/RTU) czy SNMP.

Karol Olszewski zajmuje się administracją serwerowni, usług świadczonych przed Data Space (Cloud, serwery dedykowane, kolokacja) oraz systemów odpowiedzialnych za monitoring. Mariusz Gębala zajmuje się utrzymaniem takich infrastruktur jak instalacje elektryczne, instalacje obiegu czynnika chłodniczego, system przeciwpożarowy i bezpieczeństwem (Kontrola dostępu, CCTV, itp.) Ponadto uruchamia serwery dedykowane oraz odpowiada za kolokację w naszym DC.

19:45 Prelekcja #2: „Secure Data Center" Piotr Wojciechowski

Prelekcja obejmie bardzo szeroki przekrój tematyki bezpieczeństwa – od Physical DC security, poprzez Secure Network Design do Internet Edge Protection, czyli tradycyjne i nowoczesne rozwiązania oraz tematykę audytów bezpieczeństwa.

Piotr to konsultant i architekt rozwiązań sieciowych, pracuje w firmie VeriFone projektując i wdrażając rozwiązania obsługujące płatności. Pracuje także przy projektach dla klientów z szerokiego sektora Service Providers oraz Enterprise. Zajmuje się zarówno typowymi zagadnieniami z zakresu routingu, IP/MPLS jak i technologiami VoIP i Wireless. Swoje doświadczenie zdobywał początkowo w NOC ATMAN, a później u wiodącego integratora w projektach i wdrożeniach dla operatorów oraz średnich i dużych firm. Posiadacz certyfikatu CCIE Routing & Switching, administrator portalu CCIE.PL

21:00 Pizza!

Livestreaming będzie dostępny pod adresem:

http://sysopspolska.pl/

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy Aviva, OVH (https://www.ovh.pl/) i MDDV (http://www.mddv.pl/).