Past Meetup

SysOps / DevOps Polska MeetUp #20

This Meetup is past

70 people went

budynek AVIVA w Gdański Business Center, budynek C (wejście od ul. Inflanckiej)

ul. Inflancka 4b, budynek C, 7p., sale Chałupy i Jastarnia · Warsaw

How to find us

W budynku jest kontrola dostępu, więc spotykamy się na parterze, gdzie w godz. 17:50 - 18:30 będziemy Was zapraszać na górę. Potem zjeżdżamy po spóźnionych co 10-15 minut :)

Location image of event venue

Details

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwudziesty MeetUp w Warszawie!

Agenda:

18:00 Networking i jubileuszowy tort (ta część spotkania realizowana jest tylko na miejscu, streaming startuje o godz. 18.30)

18:30 Prelekcja #1: „Devops, cloud, IaC by Aviva" Michał Jaworski i Łukasz Dajek

Podczas prelekcji Łukasz będzie kontynuował temat poruszony na #12 SO/DO MeetUp’ie, czyli opowie co od września 2016 zmieniło się w obszarze DevOps wdrożonym w Avivie. Michał spojrzy na DevOps od innej strony i zastanowi się jaka jest rola administratora w zwiększaniu wartości biznesowej firmy.

Łukasz to Administrator Systemów Operacyjnych w Aviva. Zainteresowania techniczne Łukasza to działka 'opsowa' czyli infrastruktura (systemy operacyjne, sieci, wirtualizacja), a od około dwóch lat AWS, czyli to wszystko, ale w jednym miejscu. Michał zajmuje stanowisko IT Infrastructure Managera.

19:45 Prelekcja #2: „Infrastruktura jako kod” Michał Sochoń

Michał podczas prelekcji postara się przeanalizować co się kryje pod tym pojęciem – w jaki sposób wygląda od strony teoretycznej i w jakiej części można to podejście realizować na przykładzie kilku narzędzi, których możemy użyć w codziennej pracy.

Michał to System Engineer w firmie Xstream Polska, zajmującej się streamingiem video. Wcześniej zatrudniony w Operations, a od 2 lat w sekcji projektowej jako 'Ops guy' wspomagając deweloperów w przeniesieniu aplikacji do AWS. Po pracy interesują go integracje systemów.

21:00 Pizza!

Livestreaming będzie dostępny pod adresem:

http://sysopspolska.pl/

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy Aviva, OVH (https://www.ovh.pl/) i MDDV (http://www.mddv.pl/).