SysOps / DevOps Kraków MeetUp #3

SysOps/DevOps Polska MeetUp
SysOps/DevOps Polska MeetUp
Public group
Location image of event venue

Details

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzeci MeetUp w Krakowie!

Agenda:

18:00 networking

18:30 prelekcja #1 - "Jedno by wszystkimi rządzić - czyli cross account assume role w praktyce" Łukasz Tomaszkiewicz

Rosnąca liczba kont AWS, którymi musimy zarządzać to potencjalnie dodatkowe loginy i hasła, a także konieczność przelogowywania się między kontami. Czy da się tego uniknąć i pracować wygodnie z wieloma kontami AWS? W trakcie prelekcji usłyszycie o mechanizmach assume role w AWS oraz jak je wykorzystać do zarządzania wieloma kontami.

Łukasz Tomaszkiewicz - pasjonat chmury, szczególnie AWSa, który nieustannie automatyzuje powtarzające się czynności i optymalizuje procesy, przy okazji wdrażając dobre praktyki dotyczące bezpieczeństwa. Jego doświadczenie w zakresie tworzenia oprogramowania, projektowania baz danych, a także wirtualizacji serwerów i zarządzania infrastrukturą w chmurze pozwala mu spojrzeć przekrojowo na współczesny stack technologiczny. W wolnym czasie fotograf ( http://500px.com/luktom ), sporadycznie piszący blogger (http://luktom.net/)), a także regularny prelegent na krakowskich grupach związanych z IT. Wyznawca Vim'a :)

19:45 prelekcja #2 - "Prometheus & Ansible - czyli jak łatwo zarządzać monitoringiem nowej generacji" - Paweł Krupa, Roman Demachkovych

Hypervisor? VM? Laptop? Raspberry Pi? Prometheus może monitorować je wszystkie! Ale czy chcesz poświęcać mnóstwo czasu na konfigurację, zarządzanie, wdrażanie i zabezpieczanie aplikacji na wszystkich tych platformach? Nie łatwiej byłoby gdyby ktoś już to zrobił, potwierdził produkcyjnie, abyś Ty mógł tylko nacisnąć Enter i *poof* monitoring gotowy? Teraz już możesz! Dzięki rolom Ansible stworzonym przez Cloud Alchemy, wcielonym do oficjalnych dokumentacji Grafany oraz Prometheusa i użytym m.in. do stworzenia infrastruktury konferencji FOSDEM i Ty możesz mieć u siebie najnowszy system monitoringu!

Paweł Krupa (@paulfantom): Lead DevOps Engineer, automatyzacja to jego pasja. Poczynając od sterowników PLC poprzez inteligentne budynki, a kończąc na uproszczaniu zarządzania infrastrukturą serwerową przy użyciu Ansible'a. Uważa, że poprawne zautomatyzowanie czegokolwiek wymaga również odpowiedniego monitoringu, co skutkuje udzielaniem się w takich projektach jak netdata, prometheus, czy też grafana.

Roman Demachkovych: DevOps Engineer doświadczony w zabezpieczaniu i wdrażaniu oprogramowania w chmurach, a także w monitoringu usług. Nie lubi monotonii i automatyzuje wszystko co się da. W nieskończoność może rozmawiać o górach i pszczelarstwie.

21:00 Networking i pizza!

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy OVH ( https://www.ovh.pl/ ), Cloudflare, GlobalLogic ( https://www.globallogic.com/ ) i MDDV ( http://www.mddv.pl/ ).

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage'u: https://www.facebook.com/sysopspolska/