SysOps/DevOps Online MeetUp #3 (Poznań)

SysOps/DevOps Polska Poznań
SysOps/DevOps Polska Poznań
Public group

Details

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzeci MeetUp ONLINE (Poznań)!

Agenda:

UWAGA: MeetUp odbędzie się online. Transmisje na żywo możecie oglądać na naszym kanale na YouTube. Szczegóły wkrótce.

15:00 Prelekcja #1: "Przykład Ansible w akcji - własny klaster kubernetes w HA (i nie tylko)" – Jakub Muszyński

Postawienie klastra Kubernetesa w HA wydaje się proste, jednak jest sporo szczegółów, które bywają "nieprzyjemne". Dlaczego by nie zautomatyzować tej pracy, lub użyć jakiegoś narzędzia? Idealnie nadaje się do tego Ansible. W czasie prelekcji poruszone zostaną zagadnienia automatyzacji procesu instalacji i koncepcja utrzymania infrastruktury w formie kodu na przykładzie instalacji własnego klastra Kubernetes.

Jakub Muszyński – Konsultant do „zadań specjalnych”, praktykujący DevOps @bluesoft.com, SysAdmin i Programista. Zna duże organizacje (Inteligo, PKO, SGB BANK) oraz małe software-house i startupy. Posiada doświadczenie „multi-platform”: IoT, Rpi, Arduino.

16:00 Prelekcja #2: "Serverless Engineer – rola przyszłości?" – Łukasz Szymański

Adopcja chmury przez biznesy jest nieunikniona. Popyt na inżynierów, którzy znają jej tajniki cały czas rośnie. Jednak mimo wszystko nadal wiele biznesów nie odczuwa dużej zmiany w szybkości dostarczania rozwiązań. Infrastructure as a Service to dopiero początek na drodze do pełnego wykorzystania potencjału chmury. Prawdziwy potencjał drzemie w jej wyższych warstwach, którego wykorzystanie wymaga zmiany tego, w jaki sposób pracujemy oraz organizujemy zespoły produktowe. W trakcie prelekcji Łukasz przedstawi jaki wpływ ma serverless na wiele poziomów biznesu – od strategii do pojedynczego programisty. Dowiecie się dlaczego już najwyższy czas zacząć traktować serverless jako główny punkt rozwoju swojej kariery. Udowodni, że Serverless Engineer to nie rola przyszłości, a faktyczne zapotrzebowanie tu i teraz.

Łukasz Szymański – Director of Engineering w OLX Group – entuzjasta chmury. Pomaga biznesowi zrozumieć technologię jak i technologii zrozumieć biznes. Na co dzień zajmuje się tworzeniem i zarządzaniem zespołami programistycznymi.

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy OVH (https://www.ovh.pl/), Accenture (https://www.accenture.com/pl-pl), MDDV (http://www.mddv.pl/), Centuria (https://www.centuria.pl/), Merixstudio (https://www.merixstudio.com/) i OLX (http://www.olxgroup.com/).

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage'u: https://www.facebook.com/sysopspolska/