SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #45

Details

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty piąty MeetUp w Warszawie!

Agenda:

18:30 Prelekcja #1: „Miliardy wiadomości dziennie czyli jak zarządzamy klastrami Kafki" - Robert Fabisiak, Tomasz Gintowt

Celem prezentacji jest pokazanie, jak Prelegenci zarządzają dużymi klastrami Kafki rozproszonymi geograficznie. Zaprezentowane zostaną wykorzystywane narzędzia i najważniejsze metryki klastra. Uczestnicy dowiedzą się także o zautomatyzowanych procesach, takich jak aktualizacja klastra czy zarządzanie topicami przy pomocy Ansible. Robert i Tomasz przedstawią też ciekawe wyzwania, z jakimi zmierzyli się na produkcji.

Robert Fabisiak jest starszym inżynierem systemów IT w zespole Data Services. Lubi pracę na rozproszonych systemach i produktach open source. Jego preferowany stack technologiczny to Kubernetes, Ansible i Apache Kafka. W Adform jest obecnie odpowiedzialny za budowę i utrzymanie wysoko dostępnych klastrów Apache Kafka, RabbitMQ oraz Elasticsearch. Napisał wiele skryptów w różnych językach programowania, a terminal jest jego ulubionym interfejsem użytkownika.

Tomasz Gintowt - z zamiłowania SysOps/DevOps/DBA, głównie skupiony na dostarczaniu rozwiązań składowania i przetwarzania danych. Nie są mu obce wszelkiej maści bazy danych, systemy real time data i streamingu. Obecnie pracuje z Kafka, RabbitMQ, ELK i PostgreSQL. Prywatnie fan ciasta marchewkowego.

19:45 Prelekcja #2: „Tworzenie aplikacji w zgodzie z: "Security by Default" / "Security by Design" - Błażej Pabiszczak

Prezentacja dedykowana dla wszystkich osób, które są zainteresowane tematyką budowania bezpiecznych aplikacji według obecnie obowiązujących standardów. Oprócz mnóstwa porad i zaleceń, zaprezentujemy gotowe dokumenty "Security by Default" / "Security by Design" dla już istniejącej aplikacji, które w łatwy sposób można zastosować dla własnych projektów.

Błażej Pabiszczak to ekspert systemów open source i specjalista bezpieczeństwa i optymalizacji kosztów w IT. Nadzorował ponad 100 projektów, w tym jedno z największych wdrożeń CRM w Europie na ponad[masked] użytkowników. Twórca YetiForce CRM uznanego przez serwis Capterra za #1 w kategorii "Najbardziej opłacalny system CRM 2017 roku" pośród 550 systemów CRM na świecie. Założyciel i Prezes firmy YetiForce.

21:00 Networking i pizza!

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy: OVH (https://www.ovh.pl/), Accenture (https://www.accenture.com/pl-pl), MDDV (http://www.mddv.pl/), Cloudflare, Daftcode (https://daftcode.pl/), Aviva. Patronem medialnym jest Bulldogjob (https://bulldogjob.pl/)

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć na naszym kanale w serwisie YouTube: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska i na naszym fanpage'u: https://www.facebook.com/sysopspolska