SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #48

Details

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty ósmy MeetUp w Warszawie!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „Traefik as an open-source edge router for a micro services architecture“ - Jakub Hajek

W prezentacji Jakub przedstawi, jak na co dzień korzysta z Traefika. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć wdrożenie wielowarstwowego stosu aplikacji, a w tym frontend i backend oraz udostępnienie usług użytkownikom za pośrednictwem Traefik 2.x. Prelegent przejdzie również do kluczowych funkcji, które zostały zaimplementowane w wersji 2.x, takich jak: usługi TCP, dublowanie i canary deployments.

Jakub Hajek jest konsultantem technicznym i właścicielem Cometari, agencji rozwiązań świadczącej usługi programistyczne dla firm zajmujących się technologiami turystycznymi. Ściśle współpracuje ze swoimi klientami i doradza w kwestiach związanych z rozwiązaniami Docker i organizacją klastrów. Tworzy w pełni rozwinięte rozwiązania do zbierania i wizualizacji dużej liczby dzienników aplikacji na fantazyjnym pulpicie nawigacyjnym opartym na elastycznym stosie.

19:45 Prelekcja #2: „Jak konfigurować Kubernetesa gitem? ArgoCD" - Marcin Jasion

Jest wiele podejść do wdrażania aplikacji w Kubernetesie, jak i do zarządzania samym klastrem. Dzięki wykorzystaniu repozytorium gita, podejście GitOps, pozwala połączyć obie te funkcje oraz przejść z imperatywnego do deklaratywnego konfigurowania stanu klastra. Na prezentacji Marcin pokaże, jak w praktyce działa GitOps, wykorzystując ArgoCD.

Marcin Jasion - Senior Site Relability Engineer w Codility. W przeszłości full stack developer. Wielbiciel chmury i podejścia “try and destroy”. Praktykant podejścia fail fast, alergicznie uczulony na zdanie: “musimy dodać kolejne narzędzie, skoro nie możemy tego obecnie zaimplementować”.

21:00 Networking i pizza!

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy: OVH (https://www.ovh.pl/), Accenture (https://www.accenture.com/pl-pl), Aviva, Cloudflare, Daftcode (https://daftcode.pl/), MDDV (http://www.mddv.pl/). Patronem medialnym jest Bulldog (https://bulldogjob.pl/)

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć na naszym kanale w serwisie YouTube: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska i na naszym fanpage'u: https://www.facebook.com/sysopspolska