SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #11

Location image of event venue

Details

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na jedenasty MeetUp we Wrocławiu!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: ,,Multicloud - Czym jest?” – Mirek Choma

W trakcie pierwszego wystąpienia dowiemy się czym jest multicloud? Mirek Choma opowie jakie są spotykane typy, a także jak zbudować infrastrukturę z wielu chmur publicznych oraz prywatnych. Na koniec dowiemy się o korzyściach takiego rozwiązania.

Mirek Choma – W IT pracuje od ponad 12 lat, obecnie w Cloudical Polska. Aktualnie specjalizuje się w tematyce chmur publicznych oraz prywatnych. W ostatnim czasie ukierunkowany jest na automatyzację i zainspirowany rozwiązaniami DevOps, wdraża je w projektach z wykorzystaniem chmury AWS, Azure oraz GCP. Po pracy zajmuje się podróżowaniem oraz boksem.

19:45 Prelekcja #2: „Dwukierunkowa szerokopasmowa łączność satelitarna. Amatorska!”– Tomasz Salwach

Jakie hobby dla informatyka? Elektronika, fotografia, a może astronomia? Na prelekcji zaproponowane zostanie coś ciekawszego - bardziej technicznego i mającego nieskończoną liczbę odmian. Tomasz Salwach opowie o współczesnym krótkofalarstwie i przesuwaniu się granic w komunikacji radiowej. Prelegent zapozna również uczestników z łącznością satelitarną w jego małym miejskim ogródku. Będzie to okazja, aby dowiedzieć się jak za darmo i bez Internetu przesłać dwa megabity w dowolne miejsce w Europie, Afryce i Azji (aż po Chiny!).

Tomasz Salwach pracuje w małej firmie zajmującej się telemetrią pojazdów. Obecnie programista, który odpowiada za całą techniczną stronę przedsięwzięcia - od baz danych, przez serwery mapowe po webowy front-end. Specjalista w integracji systemów.

21:00 Networking i pizza!

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy OVH (https://www.ovh.pl/), Accenture (https://www.accenture.com/pl-pl), MDDV (http://www.mddv.pl/), Cloudflare. Patronem medialnym jest portal Bulldogjob (https://bulldogjob.pl)

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska i na naszym FanPage'u: https://www.facebook.com/sysopspolska/