Szczecin PHP Meetup #9 - Experts invasion

Szczecin PHP Meetup
Szczecin PHP Meetup
Public group
Location image of event venue

Details

Zapraszam na 9. spotkanie Szczecin PHP Meetup.
Tym razem zaleje nas wiedza ekspertów, którzy przyjadą do nas spoza
Szczecina.

Technopark Pomerania tradycyjnie ugości nas w swoich murach - ul. Cyfrowa 4. sala 0.13 (parter), budynek F2

Głównym sponsorem będzie firma Oskar Wegner.

Program spotkania:
1. Karol Kreft opowie o: Feature Toggle - Zarządzanie zmianami w Continuous delivery
Wdrożenie continuous delivery w zwinnych projektach nasuwa pytanie - czy wraz z szybkim dostarczaniem nowych funkcji systemu mamy możliwość ich prostego wyłaczenia gdyby zaszła taka potrzeba? A może chcemy wdrożyć eksperymentalny Proof of Concept by przekonać się, że będzie miał spodziewaną wartość dla klientów/użytkowników naszej aplikacji/serwisu? Implementacja Feature Toggle pozwala te i inne, również bardziej skomplikowane scenariusze, realizować szybko i możliwie bezboleśnie. Podczas prezentacji przedstawię na czym polega ta technika, zaprezentuje korzyści, które z niej wynikają oraz pokażę szerszy kontekst w którym najczęściej znajduje zastosowanie.

Karol - Programista o humanistycznych zainteresowaniach, fan NBA, wielbiciel dobrej architektury (nie tylko tej w kodzie) oraz wycieczek po górach. Od 2010 zawodowo związany z tworzeniem aplikacji webowych w języku PHP. Pracuje w Intive.

2. Michał Kurzeja opowie o: Symfony Messenger - build your own command|event|query bus
Symfony Messenger to jeden z najnowszych komponentów świata Symfony. Pozwala w łatwy i szybki sposób implementować Command/Event/Query Bus i szybko wdrożyć podejście CQRS. Z drugiej strony, z pomocą tego komponentu można spokojnie implementować dużo bardziej złożone systemy - wspierające kolejkowanie, middleware, walidację. Podczas prezentacji pokażę jak zacząć pracę z tym komponentem, ale też kilka ciekawy zastosować z własnych projektów.

Michał - Współzałożyciel i CTO Accesto.com, ale przede wszystkim programista pasjonat. Gorący orędownik Software Craftsmanship, który stara się zarażać swoim podejściem osoby z otoczenia. Uwielbia poznawać nowe technologie i sprawdzać je w praktyce. Nieustannie walczy z kodem słabej jakości.

3. Grzegorz Stawarczyk opowie o: Deployment – historia pewnej aplikacji Częścią pracy każdego z nas jest wrzucanie aplikacji na jeden lub więcej serwerów produkcyjnych
Podczas prezentacji poruszony zostanie temat procesu deploymentu pewnej aplikacji na przestrzeni wielu lat. Omówione zostaną zalety oraz wady każdej iteracji procesu, a także problemy jakie napotkaliśmy w trakcie korzystania z danej konfiguracji.

Grzegorz - Programista z 6 letnim doświadczeniem komercyjnym. Od kilku lat w pełni zaangażowany za tworzenie backendu dla aplikacji z portfolio grupy Qpony, obsługujących miesięcznie kilka milionów użytkowników, którzy generują dziennie setki milionów requestów. Fan Symfony oraz Dockera. Stara się połączyć nowe technologie z wymaganiami stawianymi przez biznes.

Serdecznie zapraszam!

Nasi sponsorzy:
https://oskarwegner.pl/ - w Oskarze łączymy świat gier komputerowych i programów lojalnościowych. Tworzymy najbardziej zaawansowane platformy grywalizacyjne na polskim rynku. Stawiamy na nowe technologie, programujemy w PHP.

https://HRlink.pl - szczecińska firma IT, od ponad 6 lat rozwijająca autorską aplikację HRlink.pl - jedną z dwóch wiodących w Polsce. Laureat ostatniego rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE!

Nasie partnerzy:
https://www.jetbrains.com/
https://www.oreilly.com/
https://infoshare.pl/
http://segfault.events/
https://2019.boilingfrogs.pl/
https://4developers.org.pl/