#108 Spotkanie TG-NET

Details

Zmiana sali: Nowa na 1 piętrze: Zieleniak, Ateneum - na I piętrze, SALA A

18:00 - Marcin Hoppe - Jak połączyć frontend z backendem za pomocą SignalR i kolejek?

19:15 - Adam Sitnik - Exceptional Exceptions in .NET

20:30 - wyjście na piwo/pizzę

--------------------------------------

Opis: Jak połączyć frontend z backendem za pomocą SignalR i kolejek?:

TL;DR: Będzie SignalR, RabbitMQ, NServiceBus, Redis oraz Azure Cloud Services. Będzie się działo!

Jeżeli kiedykolwiek pracowaliście nad systemem opartym o kolejki i przesyłanie wiadomości, to w pewnym momencie musieliście zadać sobie pytanie: jak połączyć asynchroniczny backend z frontendem?

Podczas prezentacji Marcin przedstawi narzędzia i rozwiązania, dzięki którym połączenie backendu i frontendu będzie niezawodne i skalowalne.

Podstawą prezentacji będzie SignalR, oparta o protokół WebSocket biblioteka umożliwiająca dwukierunkową komunikację pomiędzy przeglądarką a serwerem. Zobaczycie również w akcji framework NServiceBus współdziałający z biblioteką SignalR za pomocą RabbitMQ.

Po stworzeniu najprostszego działającego rozwiązania Marcin pokaże wam, jak skalować system po stronie serwera tak, żeby był odporny na awarie jednej lub większej liczby instancji. Dowiecie się czym jest backplane i w jaki sposób zapewnia on współpracę klienta z dowolną instancją serwera. Na deser zobaczycie jak zaimplementować backplane dla SignalR za pomocą Redisa.

Prelegent: Marcin jest inżynierem w firmie Particular Software, gdzie pracuje nad rozwojem frameworka NServiceBus. Od czasu do czasu zdarza mu się utknąć w kolejce pomiędzy frontendem a backendem.

--------------------------------------

Opis: Exceptional Exceptions in .NET : Każdy programista używa bloków try/catch/finally, ale niewielu rozumie ich prawdziwe działanie. Co może pójść nie tak? Co zajmuje sporo czasu? Jakich wyjątków nie można przechwycić? Czym są CERy i jak pomagają pisać bardziej niezawodny kod? Jak z tym wszystkim radzi sobie async/await? Uwaga! Prezentacja będzie zawierać dużo hardcorowych szczegółów! Jest to „preview” prezentacji, którą poprowadzę w Grudniu w Moskwie na konferencji DotNext http://dotnext-moscow.ru/talks/sitnik/

Prelegent: Adam Sitnik: Pasjonat technologii .NET, kontrybutor BenchmarkDotNet i CoreCLR.