#109 Spotkanie TG-NET

Details

UWAGA - ze względów technicznych musieliśmy zmienić miejsce spotkania i godzinę rozpoczęcia.

Start 18:30 - miejce: olivia business center, O4 conference center, Budynek 4, parter, al. Grunwaldzka 472a, Gdańsk

18:30 - Szymon Kulec - Moja podróż do Krainy Ekstremalnej Współbieżności w .NET

19:30 - Konrad Dusza - Akka.NET - czyli jak zostać reżyserem wśród aktorów w świecie .NET

20:30 - wyjście na piwo/pizzę

-------------------------------------

Temat 1: Opis tematu: Moja podróż do Krainy Ekstremalnej Współbieżności w .NET - Szymon KulecBiorąc uwagę dzisiejszy hardware, programowanie współbieżne nie jest już dłużej opcją. Jest konieczne aby tworzyć wydajne aplikacje. Język C# jak i cała platforma .NET pomagają developerowi tworzyć takie rozwiązania z dużą łatwością. Czy możliwe jest zatem wytwarzanie wydajniejszych aplikacji, używając podejść innych niż Taski i async/await?

Podczas prezentacji będziemy starali się dostarczyć używając współczesnego hardware'u software przetwarzający miliony operacji na sekundę. Podróż ta przeprowadzi Cię od samych podstaw "mechanical sympathy" aż do poprawnie zbudowanych abstrakcji, na których można bazować super szybkie aplikacje. Zapnij zatem pasy, to będzie niesamowita podróż!

Bio Szymon Kulec. Lider warszawskiej grupy .NET, prelegent, specjalista. Zainteresowany zarówno IT w skali makro (architektura), jak i mikro (performance i współczesny hardware). Miłośnik DDD i zorientowania na zdarzenia a także dobrze wyseparowanych usług, niekoniecznie w skali mikro. Jego blog możecie znaleźć pod adresem blog.scooletz.com.

---------------------------

Temat 2: Akka.NET - czyli jak zostać reżyserem wśród aktorów w świecie .NET
Wprowadzenie do tematu Actor Model i jego implementacji w .NET - Akka.NET. Krótko o teorii Actor Model, wspólnych cechach wielu jego implementacji, projekcie Akka.NET . Omówienie najważniejszych założeń programowania z użyciem Aktorów przez duże A i zalet z nich wypływających dla programowania rozproszonego i współbieżnego - aktorzy codziennego użytku zamiast aktorów-celebrytów.

Bio Konrad Dusza - programista od 9 lat, od kilku team leader i główny architekt kilku aplikacji mających wspierać biznes w codziennej, coraz szybciej zmieniającej się rzeczywistości. Główne hobby to śledzenie nowinek i nietypowych rozwiązań w świecie software'u, hardware'u i startupów oraz testowanie ich we własnych rękach.