#122 Spotkanie TG-NET

Details

Temat 1: 18:00 : Cezary Ołtuszyk - JSON vs XML w SQL server 2016

Temat 2: 19:00 : Daniel Plawgo - Nuget dla programisty asp.net mvc, czyli co ciekawego można tak znaleźć

-------------

Temat 1: Cezary Ołtuszyk - "JSON vs XML w SQL server 2016"

Kilka lat temu XML, a teraz JSON, jest jednym z najpopularniejszych formatów wymiany danych pomiędzy systemami. Oczywiście nie przeszło to bez echa jeżeli chodzi o SQL Server. Podczas spotkania opowiem jak baza danych Microsoft-u wspiera dane nierelacyjne oraz zrobię krótkie porównanie dostępnych możliwości. Jeżeli interesuje Cię, który z wspomnianych formatów jest łatwiejszy w obsłudze, zużywa mniej miejsca na dysku lub jest szybszy podczas wyszukiwania konkretnych wartości - serdecznie zapraszam ;)

BIO: Senior Data Engeener w SII Polska, konsultant z zakresu SQL Server w firmie 3CityDBA, oraz certyfikowany trener technologii Microsoft. Posiada ponad 10 lat doświadczenia w pracy z MS SQL. Specjalizuje się w projektowaniu infrastruktury bazodanowej, podnoszeniu wydajności oraz rozwiązywaniu problemów związanych z pracą serwera. Swoją wiedzę potwierdził zdając serię egzaminów z zakresu baz danych i technologii pokrewnych oraz prowadząc prelekcje na takich konferencjach jak SQL DAY, AnalyticsConf i 3CityNetConf.

-------------

Temat 2: Daniel Plawgo - "Nuget dla programisty asp.net mvc, czyli co ciekawego można tak znaleźć"

Czasy, w których programista tworzył wszystko od zera już dawno minęły. Dzisiaj, gdy zaczynamy nowy projekt w pierwszej kolejności instalujemy kilkanaście pakietów z nugeta, które ułatwiają nam późniejszą pracę. Podczas prezentacji pokaże mniej lub bardziej znane pakiety przydatne w codziennej pracy programiście aplikacji asp.net mvc.

BIO: Na co dzień programista technologii .NET, certyfikowany trener, prelegent, dla którego programowanie do również hobby. Od lat związany z społecznością pasjonatów technologii Microsoftu, początkowo jako Microsoft Student Partner, Student Konsultant, a obecnie lider Olsztyńskiej grupy zawodowej OLMUG. W wolnej chwili prowadzi bloga - https://plawgo.pl, autor darmowego kursu Visual Studio na swoim blogu.