#124 Spotkanie TG-NET

Details

Temat 1: 18:00 : Rafał Korszuń - Mikroarchitektura praktycznie: czyli .NET Core, Doker i RabbitMQ na służbie.

Temat 2: 19:00 : Daniel Plawgo - Front-end in C#? Yes – Blazor.

-------------

Temat 1: Rafał Korszuń - "Mikroarchitektura praktycznie: czyli .NET Core, Doker i RabbitMQ na służbie."

- Kiedy stosować mikroarchitekture
- jak komunikować komponenty
- jak zarządzać zmianami
- jak zorganizować projekt
- co to jest api gateway i do czego to wykorzystać
- gdzie w tym wszystkim jest doker (Azure)

BIO: Doświadczony inżynier i Architekt Oprogramowania z tematem bezpieczeństwa związany od 2007 roku, programista od 2002 r. Zafascynowany algorytmami sztucznej inteligencji oraz technikami inżynierii oprogramowania i ich zastosowań w skali enterprise. Aktualnie właściciel firmy Kleder.

-------------

Temat 2: Daniel Plawgo - "Front-end in C#? Yes – Blazor"

1. Front-end in C#? Yes – Blazor (https://plawgo.pl/prezentacje/font-end-in-c-yes-blazor/)

Od wielu lat javascript króluje jako główny język programowania po stronie front-endu. Wielu programistów na niego narzeka, ale niestety nie mają innego wyjścia. Wraz z pojawieniem się WebAssembly sytuacja powinna sie zmienić. Podczas sesji pokaże Ci nowy framework (Blazor), który bazuje na WebAssembly u możliwia tworzenie aplikacja napisanej i wykonywanej w całości w .NET w przeglądarce. Przyszłość font-end zapowiada się bardzo ciekawie.

BIO: Na co dzień programista technologii .NET, certyfikowany trener, prelegent, dla którego programowanie do również hobby. Od lat związany z społecznością pasjonatów technologii Microsoftu, początkowo jako Microsoft Student Partner, Student Konsultant, a obecnie lider Olsztyńskiej grupy zawodowej OLMUG. W wolnej chwili prowadzi bloga - https://plawgo.pl, autor darmowego kursu Visual Studio na swoim blogu.