#125 Spotkanie TG-NET

Details

Temat 1: 18:00 : Michał Michalczuk - Node.js w ekosystemie .NET Core: Jak to połączyć i kiedy może się to przydać?

Temat 2: 19:00 : Marcin Dudzic - From OAuth2 to OpenID Connect. Znane standardy autoryzacji i uwierzytelniania - co programista powinien o nich wiedzieć.

-------------

Temat 1: Michał Michalczuk - "Node.js w ekosystemie .NET Core: Jak to połączyć i kiedy może się to przydać?"

Choć .NET, a zwłaszcza .NET Core to wygodne środowisko w którym można stworzyć dowolny system, warto dobrać język i narzędzia do problemu. Opowiem w jakich scenariuszach i dlaczego można rozważyć JavaScriptowy Node.js do tworzenia komponentów w naszych aplikacjach .NET.

BIO: Full-stack Software Developer, trener IT w infoShare Academy, gdy jest potrzeba scrum master i team leader, okazjonalnie prelegent. Fan i promotor TypeScript. Na froncie najczęściej pracuje z Angular’em, ale dzielnie eksploruje inne frameworki. Na tyłach preferuje C# i ASP.NET lub Node.js, ale pracował w różnych językach i technologiach - od Pythona i Django, przez WPF i Silverlight, Visual Basic czy PHP. Uwielbia dzielić się wiedzą, szerzyć dobre praktyki oraz rozwiązywać problemy. michalczukm.xyz
https://gist.github.com/michalczukm

-------------

Temat 2: Marcin Dudzic - "From OAuth2 to OpenID Connect. Znane standardy autoryzacji i uwierzytelniania - co programista powinien o nich wiedzieć."

Jeżeli tworzyłeś API wymagające tokena w celu autoryzacji,
jeżeli tworzyłeś aplikacje z social login (fb, google, twitter ...)
jeżeli tworzyłeś aplikacje integrujące się z zewnętrznym API jak Facebook Graph API, Google API itp.
to pewnie zetknąłeś się już ze standardem OAuth2 lub/i OpenID Connect.
W prezentacji postaram się omówić te dwa standardy, ich sposób poprawnego/niepoprawnego użycia, jakie problemy rozwiązują i powodują.
Zapraszam :)

BIO: Programista .NET (7+), tech lead w firmie yameo. Odpowiedzialny za jakość dostarczanych rozwiązań a więc i głodny wiedzy, którą chętnie się podzieli :).