What we're about

Talk4Devs (dawniej „IT Akademia j-labs”)

https://secure.meetupstatic.com/photos/event/5/6/d/c/600_475882236.jpeg

Talk4Devs po raz pierwszy wystartował w 2014 roku jako przestrzeń do dzielenia się wiedzą w branży IT. Początkowo były to spotkania kierowane do studentów, z czasem jednak zaczęli przychodzić na nie specjaliści chcący poszerzyć swoją wiedzę oraz się nią dzielić.

Obecnie, po ponad 50 edycjach, Talk4Devs jest wyjątkowym spotkaniem na eventowej mapie branży IT. Kojarzone jest z wykwalifikowanymi prelegentami, z inspirującymi talkami oraz głodnymi wiedzy inżynierami.

W 2019 roku odświeżyliśmy formułę spotkań, zmieniła się nazwa. Dziś Talk4Devs to prestiżowy event IT, w którym uczestniczy ponad 1000 osób rocznie - na miejscu oraz podczas live streamów.

Zapraszamy!

http://talk4devs.j-labs.pl/ (http://itakademia.j-labs.pl/)

http://www.blog.j-labs.pl/

---

I

Talk4Devs (before „IT Akademia j-labs”)

Talk4Devs took place for the first time in 2014 as a space for sharing knowledge in the IT industry. Initially, these were meetings addressed to students, but over time specialists who wanted to broaden their knowledge and share it with others began to come to them as well.

Currently, after more than 50 editions, the Talk4Devs is a unique meeting on the IT events map. It is associated with qualified speakers, inspiring talks and hungry for knowledge engineers.

Today Talk4Devs is a prestigious IT event attended by over 1,000 people a year - on-site and during live streams.

Join us!

http://talk4devs.j-labs.pl/en/home-page (http://itakademia.j-labs.pl/)

http://www.blog.j-labs.pl/

Photos (69)