Next Meetup

Board game night!
It's time to play board games again :)! Feel free to also bring along any great games you have! As usual we divide into smaller groups, no prior experience required! Delicious food and different drinks can be bought at the bar! See you on Thursday the 13th!

Bayern & Böhmen pubikelder

Suur-Karja 18 · Tallinn

1 comment

  Past Meetups (41)

  What we're about

  ENG:

  Doesn't matter if you're from Tallinn or somewhere else. If you want to expand your network, you're looking for new opportunities or you just want to have some fun with great people - Welcome to the group!

  This group is all about getting new contacts and socializing with people via meetups and group communication. No specific topic or field is highlighted. Everyone's welcome!

  There will be different Tallinn based meetups arranged as the group size increases.

  In addition the aim of this Meetup group is to promote Meetup.com in Tallinn and in Estonia. It's a great site with awesome possibilities! More members, more connections, more fun!

  EST:

  Vahet pole kas oled pärit Tallinnast või kuskilt mujalt. Kui sul on soov suurendada enda tutvusringkonda, oled otsimas uusi väljakutseid või tahad lihtsalt mõnusalt aega veeta koos toredate inimestega - Teretulemast liikmeks!

  Grupi eesmärgiks on uute tutvuste leidmine ning inimestega suhtlemine nii kokkusaamiste kui ka üldiste diskussioonide kaudu. Ei keskenduta ühelegi konkreetsele teemale ega valdkonnale. Kõik on teretulnud!

  Grupi suurenedes korraldatakse Tallinnas erinevaid kokkusaamisi.

  Antud grupi loomise üheks mõtteks on ka propageerida Meetup.com'i nii Tallinnas kui Eestis üleüldiselt. See on suurepärane lehekülg paljude erinevate võimalustega! Mida rohkem liikmeid ja kontakte, seda lõbusam!

  Members (1,211)

  Photos (41)