36. spotkanie Toruń JUG - Apache Kafka i emulator Game Boy w Javie

Toruń JUG
Toruń JUG
Public group

Wydzial Matematyki i Informatyki UMK

ul. Chopina 12/18 · Torun

How to find us

(schodami na drugie piętro, długim korytarzem w prawo, drzwi do sali S9 są na końcu korytarza, tuż przed zakrętem w lewo do nowej części budynku)

Location image of event venue

Details

Zapraszamy serdecznie na trzydzieste szóste spotkanie Toruń Java User Group, które odbędzie się w środę, 29 listopada 2017 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18 (https://www.google.pl/maps/place/Fryderyka+Chopina+12%2F18,+Toru%C5%84/)).

Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana - pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych zależności, do naszej społeczności można dołączyć w dowolnym momencie. Na spotkanie możesz przyjść bez rejestracji na portalu Meetup, jednak chcielibyśmy zachęcić Cię do kliknięcia w RSVP - osoby, które zapiszą się na to spotkanie wezmą udział w losowaniu kilku cennych upominków. Do rozdania mamy:

2 × roczna licencja na dowolny produkt od JetBrains (https://www.jetbrains.com/products.html)
2 × ebook od wydawnictwa Manning

Po spotkaniu zapraszamy tradycyjnie na małe after party do Parter - Whisky Vodka Cocktail Bar (https://www.facebook.com/partertorun/). Będzie to świetna okazja do tego, aby porozmawiać na różne tematy, spędzić wspólnie miło czas oraz poznać się trochę lepiej.

UWAGA: sala S9 będzie otwarta od godz. 17:30 - jeśli chcesz przyjść i pogadać z uczestnikami spotkania, a nie możesz uczestniczyć w after party to będzie to najlepsza do tego okazja. Do zobaczenia! :)

-----------------------------------------------------------------------

"Czym nie jest Apache Kafka?"

Apache Kafka to jeden z najpopularniejszych brokerów wiadomości dzisiejszych czasów. Jest bardzo aktywnie używana przez wiele firm z zakresu IT i nie tylko: Uber, Netflix, Spotify, LinkedIn, Airbnb i ma ogrom możliwości. Mimo to, u podstaw Kafki stoją bardzo proste zasady i to na nich w głównej mierze opiera się jej sukces.

Opowiem Wam o Kafce w pewien nieszablonowy sposób - wcielimy się w rolę architektów i zaprojektujemy broker wiadomości od zera pokonując kolejne trudności. A na koniec... No właście, wyjdzie z tego Kafka czy nie? ;-)

O prelegencie:

Mariusz Strzelecki (https://twitter.com/marstrzelecki) - niegdyś programista, teraz inżynier danych. Entuzjasta łatwego przetwarzania dużych zbiorów danych i wciskania (py)Sparka gdzie to tylko możliwe. Pewnego razu tak przekombinował swój "kawałek" kodu, że prawie zaimplementował Kafkę ;-)

-----------------------------------------------------------------------

"Emulacja konsoli Game Boy w Javie"

Docker, mikroserwisy, reactive programming i uczenie maszynowe - tym rewolucyjnym technologiom i paradygmatom nie zostanie poświęcone ani jedno słowo podczas prezentacji "Emulacja konsoli Game Boy w Javie". Zamiast tego każdy chętny będzie mógł poznać szczegóły architektury popularnej konsoli Nintendo oraz dowiedzieć się, jak stworzyć jej szybki i dokładny (w granicach rozsądku) emulator. W planach: szczegóły techniczne, praktyczne przykłady ze snippetami kodu, dema na żywo i screenshoty rozpikselowanych, 4-kolorowych gier z lat '90.

O prelegencie:

Tomek Rękawek (https://twitter.com/Tomek1024) - Absolwent informatyki na UMK, obecnie mieszka w Poznaniu. Pracuje dla Adobe rozwijając otwarte projekty: framework webowy Apache Sling i bazę danych Jackrabbit Oak. Więcej informacji na http://tomek.rekawek.eu