Past Meetup

Pod pokličkou UX týmu v Siemensu

This Meetup is past

40 people went

Polarion Software

Mezi Vodami 2035/31 · Praha 12

How to find us

Je to černá budova Nestle

Location image of event venue

Details

Podívejte se pod pokličku UX týmu v Siemens Industry Software

Na programu budou 3 odborné přednášky, na kterých se s vámi UX tým firmy podělí o své zkušenosti, ukáže, jak mají UX zapojené v jejich práci a na čem nejčastěji pracují. Vše formou odborné přednášky nebo případovky, abyste si hlavně odnesli nové zkušenosti. Vše doplněné dostatkem času na networking, pokud se s UX týmem budete chtít pobavit více do hloubky.

Vstup zdarma pouze po registraci zde. Je OMEZENÝ POČET MÍST na 35. Hlaste se prosím jen pokud skutečně přijdete.

K dispozici bude záznam na YT kanále a když vše bude fungovat, i online stream (na ten se zde nemusíte registrovat).
YT kanál se záznamy: https://www.youtube.com/channel/UCYSt1GFCVzQ2JyxqQ0PDPKQ
YT stream: https://www.youtube.com/channel/UCYSt1GFCVzQ2JyxqQ0PDPKQ/live

Přednášky:
1) Jan Stawarczyk - Enterprise UX (czech)
Jak vypadá UX ve firmě, kde je 400 tisíc zaměstnanců a stovky digitálních produktů? Jak vypadá boj za dobré UX v korporátu? Jak strukturovat kompetence v globálním týmu? Co jsou to design policies? Pojďte se podívat, že UX v korporaci může fungovat.

2) Břetislav Mazoch - Produktový UX Backlog (czech)
Designéři při realizaci návrhů naráží na byznysové, technické a časové limity. Doručené řešení tak nemusí vždy odpovídat ideálnímu UX a to se pak vrací ve formě negativní zpětné vazby od uživatelů, kterou je nutné zaznamenávat. Kromě toho musí UX tým zároveň pracovat na návrzích řešení problémů, které byly vybrány pro implementaci. V této přednášce se dozvíte jak právě UX Backlog ve zmíněném pomáhá a hlavně jak jej vytvořit a taky adresovat.

3) Zdeněk Zenger - Right-to-left UI (english)
Co si v designu představit pod zkratkou RTL nebo pod pojmem Bidirectionality? Jaké se mohou objevit designové výzvy při cestě za „otáčením“ designu? A co všechno takové „otáčení“ obnáší?
O tom, multikulturní spolupráci a cestě do Izraele bude tato přednáška. Přijďte se přesvědčit, že to není jen o „otáčení UI“.