Useful Knowledge meetup vol.2: "Do You Speak Value?"

This is a past event

80 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na wartościowe spotkanie o wartościach, budowaniu dopasowanego produktu, komunikowaniu marki i użytecznych badaniach. Wykład i dyskusja dedykowane są osobom związanym z procesem projektowym i pracą nad strategią biznesową dla produktów … nie tylko cyfrowych, oraz wszystkim zainteresowanym badaniami w domenie User Experience.

***
Stwierdzenie, że w procesie projektowania i dostarczania rozwiązania cyfrowego kluczową rolę odgrywa komunikacja, zakrawa o truizm. Jednocześnie, w tym popularnym głosie wybrzmiewa głęboko osadzona prawda oraz faktycznie zaogniona potrzeba. Pomimo codziennych zwinnych rytuałów, wysokiej kultury organizacyjnej, nowoczesnych platform komunikacyjnych, narzędzi do wizualizacji i suchościeralnych tablic, realia codziennej pracy wielu osób odpowiedzialnych za przygotowanie właściwego produktu dla użytkowników, przypomina często pole walki… na słowa.

Realizując projekt warto zadbać o silne fundamenty pojęciowe, na których będziemy porządkować naszą wiedzę o użytkownikach, produkcie, potencjale technologicznym i środowisku społecznym. Dzięki temu łatwiej zdefiniujemy kolejne kroki strategiczne i dobierzemy odpowiednie kierunku badawcze, w kluczowych dla projektu obszarach.

Jednym z takich pojęć, które podróżując po organizacji i odbijając się od interesariuszy biznesowych, wpadając w ręce analityków i product ownerów, przenika linijki kodu, aż w końcu trafi na ręce użytkownika, jest “Wartość”.

A jakby odwrócić kolejność i zapytać o wartość użytkowników? Bo to, że nasz produkt ma odpowiadać na ich potrzeby jest kolejnym truizmem. A co z wartościami?

Podczas drugiego spotkanie z cyklu Useful Knowledge zaprezentujemy podejście dopasowania wartości oraz autorskie narzędzie Value Match Canvas wspierające porządkowanie wiedzy badawczej oraz intuicji rynkowych, istotnych dla powodzenia produktu. Value Match to elastyczne ramy, które pomagają weryfikować dopasowanie produktu do wartości użytkownika, oraz tłumaczyć uniwersalne ludzkie wartości na wartość biznesową.

Dla zainteresowanych, wprowadzenie do zagadnienie: https://selkienews.blogspot.com/2019/03/out-of-sight-out-of-mind.html

Prelekcja i dyskusja: Agata M. Nowak i Katarzynal Drożdża z Selkie - agencji design research.

Spotkanie poprowadzi: Paweł NOWY Nowak

O PRELEGENTKACH:

Agata Magdalena Nowak i Katarzyna Drożdżal to założycielki agencji badawczej Selkie, gdzie prowadzą użyteczne badania nad produktami i usługami cyfrowymi. Specjalizują się w badaniach jakościowych, testach użyteczności oraz projektowaniu partycypacyjnym w duchu design thinking. Wykładowczynie i ekspertki na kierunku User Experience Design w Katowicach. Szkolą, prowadzą warsztaty, budują własne narzędzia badawcze, od lat współtworzą merytoryczną i artystyczną stronę konferencji WUD Silesia. O swoich zainteresowaniach piszą (i rysują) na blogu Selkie News i na swojej stronie: www.selkie.study www.selkie.study/oferta/