UP#32: Node crash course

Details

Node.js wraca na Uszanowanko! Trzy świeże prezki, tematy dla ludzi na różnym stopniu zaawansowania, mikroserwisy, Nest i nie tylko. A do tego – jak zawsze – gorące dyskusje, darmowa pizza i pićko. Wpadajcie na Pocztę!

Mariusz Richtscheid – Microservices in Node.js: Patterns and techniques

Masz już dosyć swojego monolitu? Rozważasz rozbicie go na mikroserwisy? Nie tak prędko. Zanim zaczniesz zmieniać architekturę, warto dowiedzieć się jakie problemy się z tym wiążą. Na szczęście większość bolączek można rozwiązać stosując odpowiednie wzorce i techniki, których część zostanie omówiona w trakcie prezentacji.

Kamil Raczyński – One tool to rule them all

Interesuje Cię technologia Node? Chcesz sprawdzić jej możliwości, mając pewność, że dobrałeś odpowiedni zbiór bibliotek? A może chcesz postawić projekt na sprawdzonej architekturze? W takiej sytuacji mam przyjemność przedstawić Ci framework Nest. Rozwiązanie, które może sprostać Twoim wymaganiom, a przy okazji oszczędzi Ci dużo czasu.

Szymon Piecuch – Kickoff to Node.js

Jesteś frontendowcem i masz zamiar pisać w Nodzie? A może wcześniej pisałeś w PHP? Ta prezentacja pomoże ci zrozumieć podstawowe reguły rządzące światem Node'a, jak i nadrobić zaległości. Przygotuj się na pozytywnego kopniaka!