UP#25: Uszanowanko-kopanko, czyli kup pan walutę – pierwsze w nowym biurze TSH!

Details

Uszanowanko! Największy programistyczny meetup na Śląsku wraca po krótkiej przerwie – jeszcze lepszy niż do tej pory! Po pierwsze, widzimy się w nowym biurze The Software House, na gliwickiej Starej Poczcie. Po drugie, zajmiemy się wyjątkowo gorącym tematem: kryptowalutami i blockchainem. Wow!

Przemek Nowakowski – All aboard the blockchain
Blockchain to niewątpliwie jedna z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych technologii ostatnich lat. Ale jak to ugryźć? I czy w ogóle jest sens ulegać hajpowi? W prezentacji omówimy blockchain – od podstaw po najprostszą implementację, zastanowimy się nad jego użytecznością oraz sprawdzimy, jakie narzędzia mamy do dyspozycji, jeśli zdecydujemy się go wykorzystać.

Adam Polak – Smart Contracts. Pierwsze starcie
Smart Contracts mają zrewolucjonizować operacje powiązane z przekazywaniem zasobów. Ale co to właściwie jest? Na prezentacji prześledzimy moje pierwsze kroki z tworzeniem aplikacji opartej o Smart Contracts i Blockchain Ethereum. Jak zacząć, czym jest Solidity, jak testować – między innymi na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedzi.

​Maciej Mączko​ – „Inni liczą, ty też licz…”
„… Radzą dzwony Shoreditch". Ten cytat z Orwella może i jest wyświechtany, ale nadal pozostaje aktualny​ ​– dookoła, jak grzyby po deszczu, powstają nowe kryptowaluty, a to czego potrzebuje świat to... więcej kryptowalut! Stworzymy sobie własną walutę i omówimy zagrożenia, które czekają na naszego świeżego altcoina.

Zapisujcie się, bierzcie ze sobą znajomych i wpadajcie tłumnie – Stara Poczta pomieści wszystkich! Ciepłej pizzy i zimnych napojów też nie zabraknie. ;)