addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupsimageimagesinstagramlinklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1outlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruserwarningyahoo

await/yield: C++ coroutines

Czołem

zapraszam na kolejne spotkanie.

Tytuł wykładu: await/yield: C++ coroutines


Wykład będzie wprowadzeniem do funkcji wznawialnych w C++. Dotychczas używanie asynchronicznych API albo tworzenie generatorów było żmudne i kłopotliwe. Funkcje wznawialne dają nam prosty i naturalny sposób pisania tych konstrukcji w C++. Nie są one jeszcze częścią standardu, ale można ich już spróbować w Visual C++ i Clang. Podczas prezentacji postaram się pokazać podstawy, ale też zwrócić uwagę na kilka mniej oczywistych aspektów ich działania. Wykład dla tych, którzy szukają nowych sposobów na uproszczenie swojego kodu, albo zazdroszczą funkcji wznawialnych programistom Pythona czy C#.


O prelegencie: Zbigniew Skowron, Starszy Programista w firmie Samsung

Join or login to comment.

 • Piotr Michał P.

  Dzięki za spotkanie. Slajdy dostępne na cpp.mimuw.edu.pl

  1 · December 1

 • Mateusz

  Był to mój pierwszy meetup i muszę powiedzieć, że mam teraz ochotę na więcej! :) Solidnie przygotowana i poprowadzona prezentacja, dużo przydatnej i praktycznej wiedzy. Jedynym mankamentem jaki mogę wskazać, było to, że ze względu na skomplikowanie tematu, pod koniec czułem już lekkie przeładowanie informacjami. Być może warto byłoby zmniejszyć liczbę slajdów poświęconych technicznym szczegółom implementacji i zastąpić je np. dodatkowymi demonstracjami działania funkcji wznawialnych w "żywym" kodzie. Ogólnie jednak prezentacja bardzo mi się spodobała: 5/5!

  1 · December 1

 • Piotr Michał P.

  Spotkanie oczywiście w środę 30 o 18:35. Jeśli ktoś dostał email że 29 to przepraszam za zamieszanie.

  November 19

People in this
Meetup are also in:

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy