WCN #16 Effective platform building with Kubernetes. Is K8S new Linux? (PL)

Warsaw Cloud Native Meetup
Warsaw Cloud Native Meetup
Public group

Allegro

aleja Jana Pawła II 22 · Warsaw

How to find us

Czekajcie na nas przy wejściu, odprowadzimy Was do wind

Location image of event venue

Details

SPOTKANIE POD PATRONATEM INIJCATYWY "DIVERSEIT" http://diverseit.io/

Rejestracja na wydarzenie

REJESTRACJA MA MIEJSCE TU: https://www.picatic.com/event15348372639128 JEŚLI SIĘ TAM NIE ZAREJESTRUJECIE TO NIE WEJDZIECIE NA MEETUP.

WAŻNE: Bardzo prosimy, żebyście upewnili się, że będzie w stanie uczestniczyć w tym wydarzeniu, zanim się zarejestrujecie. Jeśli plany Wam się zmienią, prosimy o to, żebyście wypisali się z wydarzenia jak najszybciej.

Czekajcie na nas przy wejściu, odprowadzimy Was do wind

Abstrakt

Pokażę, jak Kubernetes daje kontrolę nad aplikacją w ręce deweloperów, ułatwia implementacje Continuous Deployment oraz przyśpiesza adaptacje kultury DevOps. Omówię również, wbudowane mechanizmy dla osiągnięcia skalowalności i odporności na błędy naszego oprogramowania. Z punku inżynierii systemowej kubernetes pozwala nam również ukryć detale IaaS i uniezależnić się od AWS, GCP, czy Azure. Not a silver bullet, ale z pewnością broń, którą warto mieć w swoim arsenale.

O prelegencie (Wojciech Barczyński):

Leader teamu deweloperskiego w SMACC, wiodącym startup FinTech w Niemczech, wchodzący na rynek Polski i USA. SMACC z pomocą sztucznej inteligencji automatyzuje procesy księgowe dla średnich firm i korporacji. Wcześniej jako system inżynier w LykeHQ, 1 z 10 najpopularniejszych platform fashion ecommerce w Indonezji, przeprowadzał transformację całej platformy na mikro serwisy i Kubernetes, wprowadzał kulturę DevOps oraz najlepsze praktyki programistyczne. Pierwsze doświadczenie z dużymi systemami zdobył w Cloud&Heat, nagradzanym za start-upie rozwijającym otwartą ekologiczną chmurę w oparciu o OpenStack, gdzie pomógł firmie zbudować ich pierwsze 20 centrów obliczeniowych. Wcześniej członek zespołu badawczego SAP Research.

O sponsorze

At Allegro, we build and maintain some of the most distributed and scalable applications in Central Europe. This poses many challenges, starting with architecture and design, through the choice of technologies, code quality and performance tuning, and ending with deployment and devops. Through allegro.tech initiative we share our experiences with community during conferences, workshops, hackathons and public talks.

See more at http://allegro.tech

Plan spotkania

18:00-20:00 Prezentacja

Kodeks postępowania

Wszystkie osoby uczestniczące w naszej grupy zobowiązane są do zaakceptowania oraz przestrzegania niniejszego kodeksu postępowania; zawsze - w trakcie spotkań, jak i pomiędzy nimi. Jako organizatorzy, oczekujemy współpracy podczas wdrażania zasad niniejszego kodeksu, aby zapewnić otoczenie, w którym wszyscy będziemy czuli się bezpiecznie.

Krótka wersja

Nasza społeczność pragnie tworzyć dostępną dla wszystkich, wolną od nękania przestrzeń. Przestrzeń niezależną od płci, wieku, orientacji seksualnej, niepełnosprawności, aparycji, wielkości ciała, rasy, wierzeń (bądź ich braku) oraz wyborów technologicznych. Nie tolerujemy molestowania uczestników społeczności w żadnej formie. Seksistowski język jest nieodpowiedni niezależne od sytuacji: podczas spotkań, prezentacji, warsztatów, imprez bądź jakiegokolwiek miejsca związanego ze naszą społecznością (dotyczy to także w Internecie). Osoby nieprzestrzegające tych zasad będą (za zgodą organizatorów) ukarani lub usunięci ze społeczności, spotkania oraz ze wszystkich przyszłych spotkań, bez zwrotu kosztów.

Dluższa wersja https://pl.communitycodeofconduct.com/