Co możemy zrobić z danymi w chmurze na przykładzie dwóch technologii

Details

Zapraszam na kolejne spotkanie w ramach Warsaw IT Architecture Group.

Na naszym spotkaniu rozmawiać będziemy o dwóch chmurowych rozwiązaniach związanych z przetwarzaniem danych i ich analityką.

==Plan spotkania==
18:00 - 18:10 - Wstęp organizatorów :)

18-15:19:00 - Augmented Analytics w Chmurze Oracle

Jak uzyskać większą kontrolę nad danymi w przedsiębiorstwie z zastosowaniem narzędzi Oracle: Autonomous Data Warehouse i Oracle Analytics Cloud.

PRELEGENTKA

Julia Chorzelska - pracuje od 2018 roku jako Solution Engineer w Oracle. Wspiera klientów z sektora bankowości i finansów w zakresie rozwiązań Oracle dotyczących: analizy i wizualizacji danych, integracji danych, business intelligence.

19:00 - 19:20 Przerwa na networking czyli kawę oraz pyszną pizzę :)

19:20 - 20:05 Snowflake - platforma danych zbudowana w chmurze

Dlaczego platforma analityczna zbudowana z myślą o zaletach chmury publicznej powinna być trzonem każdego przedsiębiorstwa. Rozbieramy usługę jako serwis na czynniki.

PRELEGENT

Nastąpiła mała zmiana prelegenta Piotr niestety się rozchorował,zamiast Piotra Pietrzkiewicza wystąpi Michał Gołoś.

Michał Gołoś pracuje jako komodor (w wolnym tłumaczeniu – Data Solutions Architect i BI Team Manager). Jest odpowiedzialny za wyznaczanie kierunków technologicznych w firmie. Michał specjalizuje się w projektowaniu i implementacji rozwiązań hurtowni danych i procesów ETL. Od czasów SQL Server 2005 myśli i pracuje w T-SQL. Jest aktywnym członkiem i prelegentem warszawskiego oddziału Data Community Poland (dawniej Polish SQL Server User Group).

UWAGA: Na spotkaniu będą robione zdjęcia, które mogą zostać opublikowane jako relacja z tego wydarzenia, udział w spotkaniu jest jednoczesną akceptacją możliwość publikacji swojego wizerunku w ramach relacji z tego spotkania.