What we're about

Medytacja posiada wymierne korzyści praktyczne, pomagające sprawnie funkcjonować w świecie, w byciu zrelaksowanym, szczęśliwszym oraz wyciszonym.

Kształcąc umiejętność bycia obecnym we wszystkim co się aktualnie dzieje, zarówno w sferze ciała jak i umysłu, korzystać będziemy ze starożytnej techniki jakiej nauczał Buddha, mianowicie Ānāpānasati – uważności oddechu. Siadając w wygodnej pozycji, zamykając oczy, będziemy sobie uświadamiać nasz własny oddech. Celem tej praktyki jest uwalnianie się ze zmartwień, spostrzeżeń i myśli, które nas ograniczają i blokują poprzez rozkwit naszego spokoju zrodzonego z odpuszczania.

W każdy czwartek i niedzielę o 18.00 usiądziemy wspólnie do medytacji (45 minut), by przez kolejne pół godziny porozmawiać o medytacji i tekstach źródłowych. Skończymy ok. 20.00

Wprowadzenie do medytacji – osoby, które będą po raz pierwszy i nie znają podstaw medytacji proszone są o przyjście punktualnie o 18:00 do szkoły jogi "Satwa", ul. Felińskiego 24 (zmiana adresu od 1 czerwca). Wtedy wyjaśnione będzie co to znaczy medytować, jak wygląda podstawowa technika, jaki jest cel medytacji, czym jest świadomość, uważność i skupienie w medytacji.

Uwaga!
Medytacja nie jest formą psychoterapii. Nie jest wskazana dla osób z zaburzeniami psychicznymi, leczących się psychiatrycznie i mających trudności w utrzymaniu równowagi psychicznej. W przypadku wątpliwości, jak dane zajęcia mogą wpłynąć na stan zdrowia, zalecamy skontaktowanie się z lekarzem, psychoterapeutą lub osobą prowadzącą. Osoby uczestniczące w zajęciach biorą całkowitą odpowiedzialność za stan swojego zdrowia fizycznego i emocjonalnego, zarówno w czasie zajęć jak i pomiędzy nimi.

Past events (673)

Niedzielna medytacja stacjonarnie (Felińskiego 24) + on-line

This event has passed

Czwartkowa medytacja stacjonarnie (Felińskiego 24)

Needs a location

Niedzielna medytacja stacjonarnie (Felińskiego 24) + on-line

This event has passed

Czwartkowa medytacja stacjonarnie (Felińskiego 24)

Needs a location

Photos (19)