WarsawJS Meetup #30

WarsawJS
WarsawJS
Public group

The Place - Warsaw Spire

pl. Europejski 1 · Warsaw

How to find us

Po wejściu do budynku wjeżdżamy windami na 4 piętro.

Location image of event venue

Details

Zaproszenie wideo

https://www.youtube.com/watch?v=FR0UvfEIUnI

Agenda

- Piotr Stapp: Pogromcy mitów: HTTP/2 i wydajność stron WWW [PL]

Wielu deweloperów pokłada nadzieje w HTTP/2, który już wkrótce ma być powszechny. Jednakże, czy wszystkie problemy zostaną magicznie rozwiązane? Zaczniemy od historii, dotkniemy tego co jest dzisiaj, a potem skupimy się na najbliższej przyszłości. Uwzględniając m.in: HTTP/2, FLIF i WebP czy Google HTML/CSS Style Guide. Kilka mitów i pseudo-faktów zostanie sprawdzonych i obalonych na żywo.

Kontakt: @ptrstpp950 ( http://twitter.com/ptrstpp950 )

- Robert Gurgul: Firebase - store and sync data with NoSQL cloud database [PL]

Podczas prelekcji dowiemy się co nieco o bazie danych "Firebase". Najważniejszą cechą tej noSQL-owej bazy jest możliwość połączenia się do niej z części klienckiej.

Kontakt: @rgurgul ( https://twitter.com/rgurgul )

- Robert Kawecki: Retro JS talk: modern browser communications [EN]

Client-server communications in JavaScript has come a long way. Stop living in 2005 and enter the thrilling world of real-time messaging - now with WebSocket!

Kontakt: https://github.com/rkaw92

----

Katering

Podczas meetupu cała restauracja jest do naszej dyspozycji. Otrzymasz ciepły posiłek i dowolny napój za darmo! Dziękujemy restauracji “The Place” w przygotowaniu dań. Fanpage restauracji: http://bit.ly/warsawjs-the-place

Live streaming

Jeśli nie będzie Cię na spotkaniu, to zapraszamy na stronę http://bit.ly/warsawjs-meetup-livestreaming , gdzie będzie można oglądać nasze spotkanie na żywo z dowolnego miejsca na świecie! Transmisja będzie działała na komputerach z nowoczesnymi przeglądarkami jak i na urządzeniach mobilnych (telefonach, tabletach). Wszystko to dzięki technologi HTML5.

Filmy na YouTube

Podczas każdego wydarzenia na tyłach sali możesz zobaczyć kamery, które nagrywają cały event. Wszystko po to, aby po zakończonym spotkaniu móc wrócić do prelekcji w formie filmów na naszym kanale na YouTube: http://bit.ly/warsawjs-youtube-channel

Lightning talks

Podczas każdego spotkania mamy gwarantowane 3 prelekcje. Po kilku latach doszliśmy do wniosku, że jest to optymalna liczba wystąpień. Istnieje jednak możliwość zwiększenia liczby wystąpień dzięki tzw. błyskawicznym sesjom. Jeśli chcesz wyjść na scenę podczas spotkania, możesz to zrobić bez wcześniejszej zapowiedzi. Lightning talk może trwać maksymalnie 5 minut! Tego typu wystąpienia nie są przeznaczone do reklamowania firm zatrudniających programistów.

Sponsorzy

• 10Clouds ( https://10clouds.com/ )
• Artificial Labs ( https://artificial.io/ )
• Cyfrowy Polsat ( http://www.cyfrowypolsat.pl/ )
• DaftCode ( http://daftcode.pl/ )
• EL Passion ( http://www.elpassion.com/ )
• Softwarely ( http://www.softwarely.pl/ )