WarsawJS Meetup #39

WarsawJS
WarsawJS
Public group

The Place - Warsaw Spire

pl. Europejski 1 · Warsaw

How to find us

Po wejściu do budynku wjeżdżamy windami na 4 piętro.

Location image of event venue

Details

tl;dr: Wydarzenie w skrócie:

👉 4 zaplanowane prelekcje (Kuba, Piotr, Piotr i Kamil)

👉 lightning talks (każdy może wyjść na scenę)

👉 panel dyskusyjny (♨️ napisz temat w komentarzu ♨️ )

👉 networking (luźne rozmowy)

https://www.youtube.com/watch?v=K5xd1ON0mOQ

Agenda 📢

► Jakub Skałecki: Vue.js - udany mix React.js i Angular.js [PL]

Vue.js to względnie nowe dziecko na podwórku frameworków JS. Stworzone na bazie doświadczeń z Angulara i Reacta, pozwala na dużo szybsze i naturalniejsze tworzenie aplikacji. Jeżeli słyszałeś o Vue i chciałbyś dowiedzieć się na czym polega fenomen jego rosnącej popularności, zapraszam na moją prezentację. Opiszę moją przygodę z tym frameworkiem, przybliżę jego główne założenia, porównam z konkurencją i wyjaśnię dlaczego kolejne projekty zamierzam robić właśnie w nim.

Bio: Programista Full-stack Python / JS oraz DevOps. CTO https://pvpc.eu, startupu z branży esportu oraz Senior Full-Stack Developer w Sigmoidal.

Kontakt: https://twitter.com/jskalc

► Piotr Koszuliński: Za szeroko zamkniętymi drzwiami [PL]

Wydawać by się mogło, że edycja tekstu, jedna z podstawowych interakcji człowieka z komputerem, nie powinna w dzisiejszych czasach nastręczać zbytnich problemów. Przedstawię gdzie doszliśmy przez niemal 25 lat istnienia WWW i przy okazji odpowiem na kilka dziwnych pytań (np. dlaczego nie ma keyCode na Androidzie).

Bio: Making OSS at CKSource for almost 6 years. Currently, CKEditor 5's lead developer. Web enthusiast since IE6.

Kontakt: https://twitter.com/reinmarpl

► Piotr Błaszczak: Clean Architecture in NodeJS [EN]

In this talk, I’ll show you my implementation of Clean Architecture in NodeJS. If you are not familiar with the concept, you should look for Rober C. Martin talks. Due to the time limit, I’m going to do only the short introduction to CA, enough to inspire you to go deeper on the subject. Next, I’ll show you some useful tools in our JavaScript world to achieve good architecture design. We will use TypeScript to model your domain, IversifyJS to connect your application layers, TSOA to expose your REST API and generate Swagger contract. Swagger will allow you to generate great documentation and API clients in around 20+ other languages. In the end, you will be able to create testable, frameworks independent application.

Bio: Full-Stack Web Developer since 2007. Founder & CTO at SlackMap. Senior JavaScript Developer at Center for Informatics Technology (COI). Fan of TypeScript, NodeJS and Angular. Slackliner & organizer of Urban Highline Festival in Lublin.

Kontakt: https://twitter.com/myflowpl

► Kamil Dzieniszewski: SEO w aplikacjach SPA [PL]

Krótka, ale kręta historia SEO w SPA, czyli jak promować nowoczesne aplikacje webowe.

Bio: Kamil Dzieniszewski - Front-end Developer pracujący w nadwiślańskim Software Housie GogoApps. Tworzeniem stron internetowych zajmuje się od niepamiętnych czasów. Uczestnik i organizator lokalnych społeczności skupionych wokół programowania. Lubi stosować najnowsze technologie oraz łączyć świat hardware'u i software'u. W wolnych chwilach biega i podróżuje.

Kontakt: https://twitter.com/dzienko

-------------------------------------------------------------------------------

Lightning talks ⚡️

Podczas każdego spotkania mamy gwarantowane 3 prelekcje. Po kilku latach doszliśmy do wniosku, że jest to optymalna liczba wystąpień. Istnieje jednak możliwość zwiększenia liczby wystąpień dzięki tzw. błyskawicznym sesjom. Jeśli chcesz wyjść na scenę podczas spotkania, możesz to zrobić bez wcześniejszej zapowiedzi. Lightning talk może trwać maksymalnie 5 minut! Tego typu wystąpienia nie są przeznaczone do reklamowania firm zatrudniających programistów.

Panel dyskusyjny 🎤

Zapraszamy do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym, który ma na celu zwiększenie interakcji pomiędzy uczestnikami spotkania. Na scenie będą siedzieli eksperci, którzy będą rozmawiać na tematy zdefiniowane przez społeczność.

Katering 🍽

Podczas meetupu cała restauracja jest do naszej dyspozycji. Otrzymasz ciepły posiłek i dowolny napój za darmo! Dziękujemy restauracji “The Place” w przygotowaniu dań. Fanpage restauracji: http://bit.ly/warsawjs-the-place

Live streaming 📡

Jeśli nie będzie Cię na spotkaniu, to zapraszamy na stronę http://bit.ly/warsawjs-meetup-livestreaming , gdzie będzie można oglądać nasze spotkanie na żywo z dowolnego miejsca na świecie! Transmisja będzie działała na komputerach z nowoczesnymi przeglądarkami jak i na urządzeniach mobilnych (telefonach, tabletach). Wszystko to dzięki technologi HTML5.

Filmy na YouTube 🎬

Podczas każdego wydarzenia na tyłach sali możesz zobaczyć kamery, które nagrywają cały event. Wszystko po to, aby po zakończonym spotkaniu móc wrócić do prelekcji w formie filmów na naszym kanale na YouTube: http://bit.ly/warsawjs-youtube-channel

Sponsorzy 🔥

➛ 10Clouds ( https://10clouds.com/ )
➛ Artificial ( https://artificial.io/ )
➛ DaftCode ( http://daftcode.pl/ )
➛ EL Passion ( http://www.elpassion.com/ )
➛ Softwarely ( http://www.softwarely.pl/ )
➛ SoftwarePlant ( http://www.softwareplant.com )