Skip to content

WarsawJS Meetup #43

Photo of
Hosted By
Piotr K. and Piotr Z.
WarsawJS Meetup #43

Details

tl;dr: Wydarzenie w skrócie:

👉 3 zaplanowane prelekcje
👉 lightning talks (każdy może wyjść na scenę)
👉 panel dyskusyjny
👉 networking (luźne rozmowy)

Agenda 📢

► Martyna Nowocień: Od zera do front-end developera [PL]

Jak w ponad 3 lata od super użytkownika komputera rzuciłam prace i zostałam programistką.

Bio: Fanka ReactJS, pasjonatka front-endu. Stała uczestniczka i działaczka w community programistycznym. Chciałaby powiedzieć dla tych co jeszcze w React JS nie mieli okazji pisać czym on jest, jak się za niego zabrać, co warto o nim wiedzieć i gdzie warto szukać na jego temat szerszej wiedzy.

Kontakt: https://twitter.com/Geekchick_Marty

► Piotr Jasiun: Czego nauczyło nas napisanie 10 000 testów [PL]

Długie lata mozolnego pisania testów przeze mnie i zespoły, z którymi pracowałem kazały zadać sobie w końcu pytanie: dlaczego piszemy testy? Co na tym zyskujemy, a co tracimy? Co i jak testować, żeby nie zmarnować cennego czasu? Mam nadzieję, że wnioski będą dla Was interesujące.

Bio: Programuję zawodowo od 12 lat, przerabiając w tym czasie kilka języków. Z JavaScriptem połączył mnie przypadek, przyszedłem na chwilę, zostałem na dłużej. Obecnie pracuję jako architekt CKEditor 5, projektu liczącego setki klas i tysiące testów. Dodatkowo prowadzę zespół projektu Letters jako Lead Developer.

Kontakt: https://twitter.com/pjasiun

► Miłosz Piechocki: From Options to Observables: a monadic journey [EN]

Did you know that you’re very likely using monads on daily basis? But what is a monad? During this talk you will learn monads the hard way, which will change the way you work with Promises and Observables forever.

Bio: I am an experienced software developer and an application architect. I have a strong background in back-end technologies (.NET and Scala) while focusing more on the front-end (JavaScript, TypeScript, Angular) nowadays. I am fascinated by functional programming and how it's applied to modern web technologies. I run a programming blog, regularly speak at meet-ups and conferences, teach people about Angular and contribute to open-source projects. In my free time, I run and go on mountaineering trips.

Kontakt: https://twitter.com/miloszpp

-------------------------------------------------------------------------------

Zaproszenie wideo 🎥

Organizatorzy wydarzenia nagrali film, aby pokazać Ci co Cię czeka na wydarzeniu. Materiał dostępny jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Ei0OQOOW_4k

Lightning talks ⚡️

Jeśli chcesz wyjść na scenę podczas spotkania, możesz to zrobić bez wcześniejszej zapowiedzi. Lightning talk może trwać maksymalnie 5 minut! Tego typu wystąpienia nie są przeznaczone do reklamowania firm zatrudniających programistów.

Catering 🍽

Podczas meetupu cała restauracja jest do naszej dyspozycji. Otrzymasz ciepły posiłek i dowolny napój za darmo! Dziękujemy restauracji “The Place” w przygotowaniu dań. Fanpage restauracji: http://bit.ly/warsawjs-the-place

Live streaming 📡

Jeśli nie będzie Cię na spotkaniu, to zapraszamy na stronę http://bit.ly/warsawjs-meetup-livestreaming , gdzie będzie można oglądać nasze spotkanie na żywo z dowolnego miejsca na świecie! Transmisja będzie działała na komputerach z nowoczesnymi przeglądarkami jak i na urządzeniach mobilnych. Wszystko to dzięki technologi HTML5.

Filmy na YouTube 🎬

Podczas każdego wydarzenia na tyłach sali możesz zobaczyć kamery, które nagrywają cały event. Wszystko po to, aby po zakończonym spotkaniu móc wrócić do prelekcji w formie filmów na naszym kanale na YouTube: http://bit.ly/warsawjs-youtube-channel

Sponsorzy 🔥

➛ 10Clouds ( https://10clouds.com/ )
➛ Artificial ( https://artificial.io/ )
➛ DaftCode ( http://daftcode.pl/ )
➛ EL Passion ( http://www.elpassion.com/ )
➛ Softwarely ( http://www.softwarely.pl/ )
➛ SoftwarePlant ( http://www.softwareplant.com/ )
The Place - Warsaw Spire
pl. Europejski 1 · Warsaw
How to find us

Po wejściu do budynku wjeżdżamy windami na 4 piętro.

Google map of the user's next upcoming event's location