WarsawJS Meetup #47

WarsawJS
WarsawJS
Public group

The Place - Warsaw Spire

pl. Europejski 1 · Warsaw

How to find us

Po wejściu do budynku wjeżdżamy windami na 4 piętro.

Location image of event venue

Details

tl;dr: Wydarzenie w skrócie:

👉 3 zaplanowane prelekcje
👉 lightning talks (każdy może wyjść na scenę)
👉 panel dyskusyjny
👉 networking (luźne rozmowy)

Agenda 📢

► Dariusz Kalbarczyk - Angular w 40 min [PL]

Angular od kilku lat wzbudza szybsze bicie serce u fanów technologii frontendowych. Mimo codziennie pojawiającego się nowego frameworka / bibloteki JS jego pozycja wydaj się być stabilna. Jak pokazują statystyki Angular króluje obecnie w aplikacjach klasy enterprise. Sam Google używa go obecnie w 164 projektach. W ciągu 40 minut przejdziemy przez podstawy Angulara. Poznamy CLI / komponenty / serwisy, routing oraz zalety NativeScript.

Bio: Developer Advocate w 7N, twórca konferencji NG-Poland.pl oraz JS-Poland.pl, współtwórca grup Angular Warsaw oraz Angular Kraków. Doświadczony programista ponad 17-letnim stażem w branży IT. Autor książek: „AngularJS. Pierwsze kroki”, „Programista na rozmowie kwalifikacyjnej” oraz kursów wideo: „AngularJS. Czysty kod” oraz „AngularJS. Tworzenie aplikacji internetowych”.

Kontakt: https://twitter.com/ngKalbarczyk

► Marcin Wasyluk - Od programisty do artysty, czyli JavaScript w służbie animacji w Adobe After Effects [PL]

W dobie edytorów graficznych przyzwyczailiśmy się, że wszystko możemy „wyklikać”. Tymczasem nawet w tak rozbudowanych aplikacjach jak Adobe After Effects (ale też Photoshop/Illustrator) szybciej i lepiej efekt osiągniemy kawałkiem kodu. W trakcie prezentacji pokażę jak za pomocą rozszerzonej wersji JavaScript-u (ECMA3 (sic!)) zaoszczędzić czas (i pieniądze). Wyjaśnię czym są ekspresje, jsx (!) oraz CEP. I do czego to wszystko może się przydać.

Bio: Na początku było słowo, a słowo miało 8-bitów, bo zaczynał od C64 (ktoś to jeszcze pamięta?). Gdy Basic, Pascal, Asembler, C przestały mu wystarczać zajął się językiem… polskim i zostałem radiowcem. Ostatecznie wchłonął go obraz, multimedia i tak wrócił do swoich źródeł. Obecnie jego podstawowym językiem jest (sic!) JAVA.

Kontakt: https://linkedin.com/in/marcin-wasyluk/

► Szymon Przedwojski - Firebase, czyli backend szybko, łatwo i przyjemnie [PL]

Każdy frontend webowy potrzebuje backendu. Jednak czasy, kiedy musieliśmy wykupić VPSa, pisać własny kod serwerowy, wdrażać go, a potem monitorować, odeszły do lamusa. Na przykładzie prostej aplikacji JS w React pokażę, co oferuje w tym zakresie Firebase oraz jak wyoutsource'ować mu te żmudne zadania aby móc zajmować się wyłącznie frontendem.

Bio: Programista, zaczynałem od backendu, ale od jakiegoś czasu skutecznie grawituję ku frontendowi. Uwielbiam "clean code" i proste rozwiązania. Uważam, że kod pisze się przede wszystkim dla ludzi, a nie dla kompilatora, oraz że najlepsza linia kodu to ta nienapisana. Za dnia pracuję w firmie Polidea, a wieczorami zdarza mi się coś napisać na blogu https://przedwojski.com.

Kontakt: https://twitter.com/sprzedwojski

-------------------------------------------------------------------------------

Zaproszenie wideo 🎥

Organizatorzy wydarzenia nagrali film, aby pokazać Ci co Cię czeka na wydarzeniu. Materiał można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/alw5CNoWXOw

Lightning talks ⚡️

Podczas każdego spotkania mamy gwarantowane 2-3 prelekcje. Po kilku latach doszliśmy do wniosku, że jest to optymalna liczba wystąpień. Istnieje jednak możliwość zwiększenia liczby wystąpień dzięki tzw. błyskawicznym sesjom.

Live streaming 📡

Jeśli nie będzie Cię na spotkaniu, to zapraszamy na stronę http://bit.ly/warsawjs-meetup-livestreaming, gdzie będzie można oglądać spotkanie na żywo!

Filmy na YouTube 🎬

Podczas każdego wydarzenia możesz zobaczyć kamery, które nagrywają prelekcje, aby po spotkaniu zobaczyć je tutaj: http://bit.ly/warsawjs-youtube-channel

Sponsorzy 🔥

➛ 10Clouds ( https://10clouds.com/ )
➛ DaftCode ( http://daftcode.pl/ )
➛ EL Passion ( http://www.elpassion.com/ )
➛ Shedul ( http://www.shedul.com/ )
➛ Softwarely ( http://www.softwarely.pl/ )
➛ SoftwarePlant ( http://www.softwareplant.com/ )