Next Meetup

Dalszy krok w Scali - pattern matching
Warsztaty ze wstępu do scali, pójdziemy krok dalej niż na pierwszych warsztatach. Pokażę Wam bardzo potężny mechanizm pattern matching i jego zastosowanie na dość realnych przykładach. W dalszej części pokażę jak dołożyć do niego inny mechanizm - sealed trait dzięki któremu zrzucimy trochę roboty na kompilator. Ważne: wymagam od uczestników chociaż podstawowej umiejętności programowania w jakimkolwiek innym języku, nie dam rady zrobić warsztatów gdzie będę musiał tłumaczyć co to jest zmienna a co to metoda, podstawowa znajomość scali nie jest wymagana chociaż mile widziana. Przygotowanie: - zainstalowana java8 albo java9 http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jdk8-downloads-2133151.html - Jakieś IDE albo edytor tekstu (polecam tutaj InteliJ https://www.jetbrains.com/idea/ w darmowej wersji community) - zainstalowane sbt https://www.scala-sbt.org/download.html - jakiś plugin do scali do waszego ide (https://www.jetbrains.com/help/idea/install-and-set-up-intellij-idea.html#additional_plugins przy instalacji inteliJ powinno paść pytanie czy checie od razu zainstalować plugin do scali) - sklonujcie repozytorium dla warsztatów https://github.com/CucumisSativus/workshops - w intelij wybierzcie opcję open i przejdźcie do folderu gdzie bytuje cały projekt (warsztaty są jeszcze w trakcie przygotowywania więc pewnie będzie trzeba dociągnąć finalną wersję bliżej warsztatów) - żeby sprawdzić czy wszystko działa kliknijcie prawym przyciskiem myszy na plik src/main/scala/workshops/introToScala/AAIntro i wybierzcie run, powinniście zobaczyć na konsoli napis "Welcome to scala!". W razie jakichkolwiek problemów technicznych piszcie w komentarzu, albo bezpośrednio do mnie. Postaram się pomóc :)

Stacja.IT / Sages

ul. Nowogrodzka 62c domofon 48, piętro II · Warsaw

  Past Meetups (95)

  What we're about

  Public Group

  Warszawa Scala Enthusiasts is the home for the Scala Community in Warsaw, Poland and around. We speak Scala with Polish.

  Celem grupy jest popularyzacja języka programowania Scala przez różnego rodzaju formę nauki, począwszy od wykładów, przez spotkania mieszane z wykładami i kodawaniem, aż po pełne 3-godzinne hackathony.

  Interesuje nas co - Scala - nie jak. Forma ma dla nas drugorzędne znaczenie. Lubimy słuchać o i programować w Scali.

  Wiedza o Scali nie jest zakładana, a jedynie chęć do nauki i otwarty umysł. Meetupy są adresowane do szerokiego spektrum odbiorców, począwszy od początkujących a skończywszy na osobach z kilkuletnim doświadczeniem w Scali. Scala to bardzo obszerny język i zajmuje lata, aby opanować każdy ważny aspekt.

  Zdecydowana większość uczestników to początkujący praktycy programowania w języku Scala. Przyjdź i sam(a) się przekonaj!

  Spotykamy się regularnie co dwa tygodnie, w środy. Miejsca bywają różne. Zależy nam na możliwości prowadzenia dyskusji i programowaniu w Scali. WiFi, projektor, tablice, jedzenie i picie są ważne, ale ich brak nie jest przeszkodą. Czasami transmitujemy spotkania na Google Hangouts. Sprawdź nas na YouTube channel (https://www.youtube.com/channel/UCoFv8QxOWlrMhaIyOhCYEEg).

  Jesteśmy na Slack (https://scala-poland.slack.com)u (zapisy na https://scala-poland-slackin.herokuapp.com (https://scala-poland-slackin.herokuapp.com/)).

  Znajdziesz nas na twitterze jako @WarszawScala (https://twitter.com/WarszawScala) pod hashtagiem #scalapl

  Dyskutujemy na http://groups.google.com/group/scalania lub na żywo na https://scala-poland.slack.com .

  Na LinkedIn znajdziesz nas na https://www.linkedin.com/grp/home?gid=83353 (https://www.linkedin.com/grp/home?gid=8335334).

  W razie pytań prosimy o kontakt z organizatorami (http://www.meetup.com/WarsawScala/members/?op=leaders).

  Zapraszamy!

  Members (739)

  Photos (396)