What we're about

Warszawa Scala Enthusiasts is the home for the Scala Community in Warsaw, Poland and around. We speak Scala with Polish.

Celem grupy jest popularyzacja języka programowania Scala przez różnego rodzaju formę nauki, począwszy od wykładów, przez spotkania mieszane z wykładami i kodawaniem, aż po pełne 3-godzinne hackathony.

Interesuje nas co - Scala - nie jak. Forma ma dla nas drugorzędne znaczenie. Lubimy słuchać o i programować w Scali.

Wiedza o Scali nie jest zakładana, a jedynie chęć do nauki i otwarty umysł. Meetupy są adresowane do szerokiego spektrum odbiorców, począwszy od początkujących a skończywszy na osobach z kilkuletnim doświadczeniem w Scali. Scala to bardzo obszerny język i zajmuje lata, aby opanować każdy ważny aspekt.

Zdecydowana większość uczestników to początkujący praktycy programowania w języku Scala. Przyjdź i sam(a) się przekonaj!

Spotykamy się regularnie co dwa tygodnie, w środy. Miejsca bywają różne. Zależy nam na możliwości prowadzenia dyskusji i programowaniu w Scali. WiFi, projektor, tablice, jedzenie i picie są ważne, ale ich brak nie jest przeszkodą. Czasami transmitujemy spotkania na Google Hangouts. Sprawdź nas na YouTube channel (https://www.youtube.com/channel/UCoFv8QxOWlrMhaIyOhCYEEg).

Jesteśmy na Slack (https://scala-poland.slack.com)u (zapisy na https://scala-poland-slackin.herokuapp.com (https://scala-poland-slackin.herokuapp.com/)).

Znajdziesz nas na twitterze jako @WarszawScala (https://twitter.com/WarszawScala) pod hashtagiem #scalapl

Dyskutujemy na http://groups.google.com/group/scalania lub na żywo na https://scala-poland.slack.com .

Na LinkedIn znajdziesz nas na https://www.linkedin.com/grp/home?gid=83353 (https://www.linkedin.com/grp/home?gid=8335334).

W razie pytań prosimy o kontakt z organizatorami (https://www.meetup.com/WarsawScala/members/?op=leaders).

Zapraszamy!

Past events (106)

Podpis cyfrowy w języku Scala

Kawiarnia Hoża 51

Getting started with Delta Lake (again)

Stacja.IT / Sages

Getting started with Delta Lake

Stacja.IT / Sages

Find us also at