What we're about

Warszawa Scala Enthusiasts is the home for the Scala Community in Warsaw, Poland and around. We speak Scala with Polish.

Celem grupy jest popularyzacja języka programowania Scala przez różnego rodzaju formę nauki, począwszy od wykładów, przez spotkania mieszane z wykładami i kodawaniem, aż po pełne 3-godzinne hackathony.

Interesuje nas co - Scala - nie jak. Forma ma dla nas drugorzędne znaczenie. Lubimy słuchać o i programować w Scali.

Wiedza o Scali nie jest zakładana, a jedynie chęć do nauki i otwarty umysł. Meetupy są adresowane do szerokiego spektrum odbiorców, począwszy od początkujących a skończywszy na osobach z kilkuletnim doświadczeniem w Scali. Scala to bardzo obszerny język i zajmuje lata, aby opanować każdy ważny aspekt.

Zdecydowana większość uczestników to początkujący praktycy programowania w języku Scala. Przyjdź i sam(a) się przekonaj!

Spotykamy się regularnie co dwa tygodnie, w środy. Miejsca bywają różne. Zależy nam na możliwości prowadzenia dyskusji i programowaniu w Scali. WiFi, projektor, tablice, jedzenie i picie są ważne, ale ich brak nie jest przeszkodą. Czasami transmitujemy spotkania na Google Hangouts. Sprawdź nas na YouTube channel (https://www.youtube.com/channel/UCoFv8QxOWlrMhaIyOhCYEEg).

Jesteśmy na Slack (https://scala-poland.slack.com)u (zapisy na https://scala-poland-slackin.herokuapp.com (https://scala-poland-slackin.herokuapp.com/)).

Znajdziesz nas na twitterze jako @WarszawScala (https://twitter.com/WarszawScala) pod hashtagiem #scalapl

Dyskutujemy na http://groups.google.com/group/scalania lub na żywo na https://scala-poland.slack.com .

Na LinkedIn znajdziesz nas na https://www.linkedin.com/grp/home?gid=83353 (https://www.linkedin.com/grp/home?gid=8335334).

W razie pytań prosimy o kontakt z organizatorami (http://www.meetup.com/WarsawScala/members/?op=leaders).

Zapraszamy!

Upcoming events (1)

Developing Streaming Data Sources V2 for Spark Structured Streaming

Asia's back from holidays and so are our meetups at Applause! :) Wracamy do Apache Spark i bierzemy się za praktyczne poznanie Data Source API V2 w Spark Structured Streaming. Skoro praktycznie, to dowiesz się, w jaki sposób rozszerzać Spark Structured Streaming o wsparcie dla nowych źródeł danych. Spark Structured Streaming korzysta z Spark SQL, który przychodzi z Data Source API V2 (m.in. DataSourceReader and StreamWriteSupport APIs). Proszę zainstalować sbt, Apache Spark 2.4 oraz IntelliJ IDEA Community Edition (z wtyczką do Scali). Zakładamy podstawową wiedzę dotyczącą programowania w Scali oraz korzystania z sbt. Jeśli którekolwiek z podanych jest Ci obce, a chciał(a)byś to zmienić, zapraszamy! W razie pytań i wątpliwości (np. czy meetup jest dla Ciebie), skorzystaj z możliwości komentowania poniżej. Official language: Polish + Scala

Past events (101)

Photos (401)