What we're about

Warszawa JUG (Warszawa Java User Group, albo po prostu WJUG) jest grupą pasjonatów technologii Java związanych z Warszawą. Nasza fascynacja Javą przekłada się na chęć poznawania sposobów jej działania, szkieletów i rusztowań aplikacyjnych, paradygmatów programowania czy podniesienia naszego rzemiosła programistycznego. W tym celu organizujemy cykliczne spotkania dla członków WJUG i wszystkich zainteresowanych.

Dyskusje prowadzimy na:
- grupie dyskusyjnej (https://groups.google.com/forum/?fromgroups#!forum/warszawa-jug)
- Slacku (http://bit.ly/jvm-poland-invite)

Nasze działania wspierają firmy, którym nie jest obce dobro społeczności programistów, a tę stronę możesz przeglądać dzięki uprzejmości SoftwareMill

https://a248.e.akamai.net/secure.meetupstatic.com/photos/event/1/0/4/2/event_235984162.jpeg

Upcoming events (1)

271. WJUG ONLINE - "INTO THE SPRING" - Michał Rowicki

Online event

[Presentation in Polish] Wraz z firmą ViacomCBS (https://www.viacbs.com/) zapraszamy na kolejne spotkanie WJUG Online, na którym będziemy gościli Michała Rowickiego z prezentacją "INTO THE SPRING" ROZPOCZYNAMY O GODZINIE 19 pod linkiem: https://youtu.be/7aYg3Dweeb4 Po wystąpieniu planujemy wspólną, wirtualną integrację. Szczegóły podamy w trakcie głównego spotkania! ⭐Abstrakt: Czy zastanawiałeś się jak startuje Twoja Spring Bootowa aplikacja? Może miałeś kiedyś problemy ze wstającym kontekstem Springa? Może innym razem zdarzyło się, że Twój bean nie był w pełni skonfigurowany w metodzie init/@PostConstruct? Na początku prelekcji opowiem Wam o najważniejszych etapach uruchamiania aplikacji z lotu ptaka. Przyjrzymy się elementom, które są generyczne i możliwe do rozszerzania. Następnie zajrzymy do core’u - Spring Framework. Na przykładach z kodem zrozumiemy jak działa trzyfazowa konstrukcja beanów. Napiszemy swój własny BeanPostProcessor, a żeby było ciekawiej to stworzymy również BeanFactoryPostProcessor. Dodamy również dynamiczne proxy do naszych beanów tak, jak zwykle robi to za nas Spring. W taki oto sposób obedrzemy Spring Framework z części magii. PS. Niestety pizzy nie jesteśmy w stanie zapewnić, ale zachęcamy do wspierania lokalnych pizzerri i restauracji! :)

Photos (483)