201 WJUG - Co back-end developer powinien wiedzieć o web security - R. Szarejko

Details

Warszawa JUG zaprasza wszystkich na 201. spotkanie, które odbędzie się we wtorek 14 marca o godzinie 18:15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 3180.

O prezentacji:

Z własnego doświadczenia wiem, że osoby tworzące back-end aplikacji web-owych często po macoszemu traktują temat bezpieczeństwa. Identyfikacja i usunięcie luk w istniejącym systemie nie jest łatwym zadaniem. Dużo łatwiej jest uniknąć ich na etapie projektowania i tworzenia prototypu, pod warunkiem posiadania tego minimum niezbędnej wiedzy. Jeżeli magiczne kilkuliterowe skróty identyfikujące sposoby ataków są Ci obce, to masz szanse dowiedzieć się o nich kilku praktycznych informacji i sposobów przeciwdziałania z wykorzystaniem znanych i lubianych bibliotek np. Spring Security.

O prelegencie:

Robert Szarejko - Obecnie pracuję jako projektant w firmie PKO BP Finat. Moja przygoda z Javą rozpoczęła się ponad 10 lat temu od v 1.4 i EJB 2.0. Dzisiaj przeżywam drugą miłość do Javy i staram się zarazić nią swoje otoczenie. Przez większość swojego życia zawodowego byłem związany z tematyką Agenta Transferowego (fundusze inwestycyjne, emerytalne, ubezpieczeniowe …).

Sponsorem będzie firma Decerto (http://www.decerto.pl)

Na spotkaniu będzie PIZZA.

Po spotkaniu zapraszamy na networking w pobliskiej klubokawiarni.

-----------------------------------------

Przypominamy, że czekamy na zgłoszenia Waszych prezentacji (do wyboru od 15 min do 120 min) FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (https://warszawajug.typeform.com/to/L5ydtp)

Jeśli się wahasz czy Twój pomysł się nada, to zapraszamy do kontaktu z organizatorami, bezpośrednio na spotkaniu, poprzez wiadomości meetupa, albo w dowolny wybrany sposób.