221. WJUG - Dropwizard, czy rzeczywiście czarodziej? - Marek Czajkowski

Details

Warszawa JUG zaprasza wszystkich na 221. spotkanie, które odbędzie się we wtorek 5 grudnia o godzinie 18:15 w MiMUW (ul. Banacha 2, Warszawa), sala 3180 (piętro 2)

O prezentacji:

Marek opowie o frameworku Dropwizard, który stanowi lekką i wydajną alternatywę umożliwiającą w prosty i szybki sposób tworzenie serwisów RESTowych.
Prezentacja będzie oparta na praktycznych doświadczeniach z wykorzystania Dropwizard'a w aplikacji produkcyjnej. Zaprezentowane będą również fragmenty kodu, szkielet aplikacji, konfiguracja oraz omówione ograniczenia i pułapki w używaniu Dropwizard'a.

O prelegencie:

Marek Czajkowski - zaczynał programować w podstawówce w BASICU na ZX Spectrum. Potem po drodze było kilka innych języków i paradygmatów, w tym również Java.
Od kilku lat dzieli swój czas pomiędzy zajęcia managerskie oraz programistyczne, korzystając zarówno z silnego przygotowania teoretycznego po stronie technicznej jak i nabytych umiejętności miękkich po wieloletnim leadowaniu zespołami IT. Obecnie wdraża duże systemy backendowe w telekomunikacji. W międzyczasie m.in. współtworzył system płatności SkyCash.

Na spotkaniu będzie poczęstunek.

-----------------------------------------

Przypominamy, że czekamy na zgłoszenia Waszych prezentacji (do wyboru od 15 min do 120 min) FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (https://warszawajug.typeform.com/to/L5ydtp)

Jeśli się wahasz czy Twój pomysł się nada, to zapraszamy do kontaktu z organizatorami, bezpośrednio na spotkaniu, poprzez wiadomości meetupa, albo w dowolny wybrany sposób.