216. WJUG - 5 architectures of asynchronous JavaScript - Tomasz Ducin

Details

Warszawa JUG zaprasza wszystkich na 216. spotkanie, które odbędzie się we wtorek 10 października o godzinie 18.15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 3180.

Agenda:

18:00 - Networking, poczęstunek w postaci wrapów i kanapek

18:30 - Rozpoczęcie prezentacji

O prezentacji:

5 architectures of asynchronous JavaScript

In this talk we'll discuss 5 alternative approaches to handle async operations: callbacks, events, promises, coroutines and reactive streams. None of them is either legacy or a silver bullet - a good dev needs to pick the right tool for the job.

However, in order to understand them, we must step back to fundamentals all these rely on: the mechanics of event loop and run to completion rule, as well as learn to distinguish between sync and async flow. Then we proceed to design patterns built on top of each of the 5 approaches, discussing their strengths and limitations. Funfacts, such as famous Promise.race() included!

Come and listen!

O prelegencie:

Tomasz Ducin - Trener, architekt aplikacji webowych, programista
Specjalista JavaScript

Pasjonat programowania, związany z branżą od 10 lat. Doświadczony zarówno we frontendzie, jak i w backendzie. Skoncentrowany na rozwiązywaniu technicznych i organizacyjnych problemów projektów. Prowadzi zespoły developerskie, projektuje aplikacje, uczy oraz, oczywiście, koduje!

Po spotkaniu zapraszamy na networking w pobliskiej klubokawiarni.

-----------------------------------------

Przypominamy, że czekamy na zgłoszenia Waszych prezentacji (do wyboru od 15 min do 120 min) FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (https://warszawajug.typeform.com/to/L5ydtp) Jeśli się wahasz czy Twój pomysł się nada, to zapraszamy do kontaktu z organizatorami, bezpośrednio na spotkaniu, poprzez wiadomości meetupa, albo w dowolny wybrany sposób.