218. WJUG - Jinkubator: Introduction to Kotlin - Grzegorz Dyrda

Warszawa Java User Group (Warszawa JUG)
Warszawa Java User Group (Warszawa JUG)
Public group
Location image of event venue

Details

Warszawa JUG zaprasza wszystkich na Jinkubator, który odbędzie się we wtorek 14 listopada o godzinie 18.15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 3180.

O Prezentacji:

W swojej prezentacji postaram się Wam pokazać największe zalety świetnego (w mojej opinii) języka programowania, jakim jest Kotlin. Koduję w nim od prawie dwóch lat, i nie sposób przecenić jego czytelności, eleganckich rozwiązań największych problemów Javy, czy mnóstwa funkcji, których w Javie doczekamy się może za 5 lat…

Dodajmy do tego fakt, że Google ogłosił go oficjalnym językiem dla Androida, oraz zyskał oficjalne wsparcie w Springu 5.0, i robi się naprawdę ciekawie ;)

O Prelegencie:

Grzegorz Dyrda - Koduję odkąd pamiętam. Robiłem już apki desktopowe, backendy, frontendy, embedded, systemy bankowe, płatnicze i inne cuda... Jednak dopiero na platformach mobilnych czuję się jak “ryba w wodzie” :) Od 2012 brałem udział w tworzeniu wielu apek na Androida i iOS, na każdym etapie - od pomysłu i ustalania wymagań, przez architekturę, logikę biznesową, UI/UX, aż po publikację w Sklepie i kontakt z użytkownikiem końcowym, marketing itd.

Od kilku lat tworzę i sprzedaję własne apki, i tak zarabiam na chleb i wczasy na Kanarach ;)

Prywatnie - snuję plany na milionowe imperium, prowadzę bloga( http://blog.geekydevs.com ), chodzę po górach, gram na gitarze, czytam...

Notka od redakcji: niedawno Grzegorz wygrał tytuł JUGmajstra na JDD (https://www.facebook.com/JDDconf/posts/1852939161401277) z tą właśnie prezentacją. Jeśli ktoś jej jeszcze nie widział, tym bardziej polecamy przyjść!