218. WJUG - Jinkubator: Introduction to Kotlin - Grzegorz Dyrda

Details

Warszawa JUG zaprasza wszystkich na Jinkubator, który odbędzie się we wtorek 14 listopada o godzinie 18.15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 3180.

O Prezentacji:

W swojej prezentacji postaram się Wam pokazać największe zalety świetnego (w mojej opinii) języka programowania, jakim jest Kotlin. Koduję w nim od prawie dwóch lat, i nie sposób przecenić jego czytelności, eleganckich rozwiązań największych problemów Javy, czy mnóstwa funkcji, których w Javie doczekamy się może za 5 lat…

Dodajmy do tego fakt, że Google ogłosił go oficjalnym językiem dla Androida, oraz zyskał oficjalne wsparcie w Springu 5.0, i robi się naprawdę ciekawie ;)

O Prelegencie:

Grzegorz Dyrda - Koduję odkąd pamiętam. Robiłem już apki desktopowe, backendy, frontendy, embedded, systemy bankowe, płatnicze i inne cuda... Jednak dopiero na platformach mobilnych czuję się jak “ryba w wodzie” :) Od 2012 brałem udział w tworzeniu wielu apek na Androida i iOS, na każdym etapie - od pomysłu i ustalania wymagań, przez architekturę, logikę biznesową, UI/UX, aż po publikację w Sklepie i kontakt z użytkownikiem końcowym, marketing itd.

Od kilku lat tworzę i sprzedaję własne apki, i tak zarabiam na chleb i wczasy na Kanarach ;)

Prywatnie - snuję plany na milionowe imperium, prowadzę bloga( http://blog.geekydevs.com ), chodzę po górach, gram na gitarze, czytam...

Notka od redakcji: niedawno Grzegorz wygrał tytuł JUGmajstra na JDD (https://www.facebook.com/JDDconf/posts/1852939161401277) z tą właśnie prezentacją. Jeśli ktoś jej jeszcze nie widział, tym bardziej polecamy przyjść!