219. WJUG - Jak powstaje legacy i jak się przed nim bronić z pomocą DDD?

Warszawa Java User Group (Warszawa JUG)
Warszawa Java User Group (Warszawa JUG)
Public group
Location image of event venue

Details

Warszawa JUG zaprasza wszystkich na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 21 listopada 2017 o godzinie 18.15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 3180.

O Prezentacji:

"Jak to się dzieje, że kod staje się "legacy”? Gdzie jest ten magiczny moment, w którym następuje przejście od “zbyt trywialne” do “kula błota - uciekać"" ? Jakie czynniki biorą w tym udział ? Jak poznać, że to się dzieje ? Może widziałeś/widziałaś już wiele prezentacji o DDD, ale coś cały czas nie wychodzi? Myślisz, że to nie dla Ciebie ?

Prześledzimy ten problem na podstawie historii, która mogła się zdarzyć. Przyjrzymy się rozwojowi firmy pana Stefana, który postanowił podbić rynek serwisu klimatyzatorów w biurowcach. Poznamy też z bliska zespół deweloperów z pewnego software house’u, którzy mu w tym pomagali.

Będzie dużo kodu - pokażemy kilka jego wersji z różnych faz projektu. Będzie CRUD, będzie funkcyjnie, będzie modelowanie rodem z DDD. Będzie też trochę o o tym, co się dzieje w głowach naszych bohaterów i jak to przekłada się na ich decyzje.

Kod każdej z wersji wrzucimy na Github’a. Do tego zrobimy to w dwóch wariantach - Java i .NET - po to, żeby podkreślić, że omawiane problemy nie zależą od technologii."

O Prelegentach:

Szymon Janikowski, Marcin Markowski - Liderzy techniczni oraz deweloperzy z ponad 7-letnim doświadczeniem. Zafascynowani tym, co dzieje się na styku biznesu i IT. Wierzą, że otwartość, orientacja na człowieka i wymiana wiedzy mogą pomóc zbliżyć się tym dwóm, pozornie odległym, światom. Próbowali wspólnego start-up-u, ale uznali, że bardziej przydadzą się w IT. Doświadczeni w branżach turystycznej (Szymon), usługowej i medycznej (Marcin) oraz finansowej (obaj). Ich ulubionymi tematami są architektura, DDD oraz Agile. Propagatorzy rzemieślniczego podejścia do rozwoju oprogramowania stojącego za ruchem Software Craftsmanship.