219. WJUG - Jak powstaje legacy i jak się przed nim bronić z pomocą DDD?

Details

Warszawa JUG zaprasza wszystkich na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 21 listopada 2017 o godzinie 18.15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 3180.

O Prezentacji:

"Jak to się dzieje, że kod staje się "legacy”? Gdzie jest ten magiczny moment, w którym następuje przejście od “zbyt trywialne” do “kula błota - uciekać"" ? Jakie czynniki biorą w tym udział ? Jak poznać, że to się dzieje ? Może widziałeś/widziałaś już wiele prezentacji o DDD, ale coś cały czas nie wychodzi? Myślisz, że to nie dla Ciebie ?

Prześledzimy ten problem na podstawie historii, która mogła się zdarzyć. Przyjrzymy się rozwojowi firmy pana Stefana, który postanowił podbić rynek serwisu klimatyzatorów w biurowcach. Poznamy też z bliska zespół deweloperów z pewnego software house’u, którzy mu w tym pomagali.

Będzie dużo kodu - pokażemy kilka jego wersji z różnych faz projektu. Będzie CRUD, będzie funkcyjnie, będzie modelowanie rodem z DDD. Będzie też trochę o o tym, co się dzieje w głowach naszych bohaterów i jak to przekłada się na ich decyzje.

Kod każdej z wersji wrzucimy na Github’a. Do tego zrobimy to w dwóch wariantach - Java i .NET - po to, żeby podkreślić, że omawiane problemy nie zależą od technologii."

O Prelegentach:

Szymon Janikowski, Marcin Markowski - Liderzy techniczni oraz deweloperzy z ponad 7-letnim doświadczeniem. Zafascynowani tym, co dzieje się na styku biznesu i IT. Wierzą, że otwartość, orientacja na człowieka i wymiana wiedzy mogą pomóc zbliżyć się tym dwóm, pozornie odległym, światom. Próbowali wspólnego start-up-u, ale uznali, że bardziej przydadzą się w IT. Doświadczeni w branżach turystycznej (Szymon), usługowej i medycznej (Marcin) oraz finansowej (obaj). Ich ulubionymi tematami są architektura, DDD oraz Agile. Propagatorzy rzemieślniczego podejścia do rozwoju oprogramowania stojącego za ruchem Software Craftsmanship.