224. WJUG - Integracja systemów od strony praktycznej - Marek Horbań

Warszawa Java User Group (Warszawa JUG)
Warszawa Java User Group (Warszawa JUG)
Public group

Wydzial MIMUW (sala 3180)

Banacha 2 · Warsaw

How to find us

Wejście do budynku jest od strony ulicy Pasteura. Sala 3180 znajduje sie na 2 piętrze.

Location image of event venue

Details

Warszawa JUG zaprasza wszystkich na 224. spotkanie , które odbędzie się we wtorek 6 lutego o godzinie 18.15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 3180.

O prezentacji:

Integracja systemów nie jest tematem nowym.
Wciąż pozostaje w centrum zainteresowania ze względu na to, że tworzy się coraz więcej systemów, które - jak wiadomo - w pewnym momencie musimy ze sobą połączyć, co często nie jest takie proste…

Bazując na własnych doświadczeniach projektowych opowiem o problemach, z jakimi możemy się spotkać, o sposobach ich rozwiązywania, a także o błędach popełnianych przy integracji systemów. Nie zabraknie krótkiego wprowadzenia w obszar integracji z uwzględnieniem wzorców projektowych. Podstawowym narzędziem, do którego będę często się odnosił, jest Apache Camel (ale nie tylko). Na koniec rzucimy okiem na nowe technologie, które pomagają uporać się z wyzwaniami, przed jakimi stoją obecnie rozproszone systemy.

Po wysłuchaniu tej prezentacji uczestnicy będą mieć lepsze rozeznanie na temat tego, co jest ważne w integracji systemów, a czego należy się wystrzegać. Dowiedzą się też, jak radzić sobie z typowymi problemami oraz na co zwracać uwagę przy projektowaniu architektury integracji.

O prelegencie:

Marek Horbań od 14 lat programuje w Java. Brał udział w bardzo dużych projektach komercyjnych i dla administracji publicznej. W obszarze jego zainteresowań znajduje się optymalizacja przetwarzania danych, a ostatnio również problemy z dziedziny Big Data. Obecnie jest senior developerem w firmie Netcompany gdzie uczestniczy w integracji systemów dla duńskiego ministerstwa finansów. Sponsorem spotkania jest firma netcompany (https://www.netcompany.com/pl)

Po spotkaniu zapraszamy na networking w pobliskiej klubokawiarni.

----------------------------------------

Przypominamy, że czekamy na zgłoszenia Waszych prezentacji (do wyboru od 15 min do 120 min) FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ( https://warszawajug.typeform.com/to/L5ydtp )
Jeśli się wahasz czy Twój pomysł się nada, to zapraszamy do kontaktu z organizatorami, bezpośrednio na spotkaniu, poprzez wiadomości meetupa, albo w dowolny wybrany sposób.