Skip to content

225. WJUG - Dokumentacja w samodokumentującym się świecie - Wojtek Erbetowski

Photo of
Hosted By
Michał N. and Wojtek E.
225. WJUG - Dokumentacja w samodokumentującym się świecie - Wojtek Erbetowski

Details

• What we'll do
Warszawa JUG zaprasza wszystkich na 225. spotkanie , które odbędzie się we wtorek 13 lutego o godzinie 18.15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 3180.

O prezentacji:

Dokumentacja w samodokumentującym się świecie

Większość zespołów, z którymi pracowałem kroczyła nigdy niekończącą się ścieżką w poszukiwaniu złotego środka w pisaniu dokumentacji. Miejscu, w którym czerpie się korzyści z posiadania pomocnej dokumentacji, jednak nie spędza się zbyt wiele czasu i energii na jej tworzeniu i dokumentacji.

Dla niektórych punktem wyjściowym jest popularny błąd, w którym mówi się, że kodu nie należy dokumentować, gdyż kod powinien być sam w sobie wystarczająco czytelny. Inni a kolei tworzą bardzo dokładną dokumentację i szybko wpadają w pułapkę ogromnego kosztu jej utrzymywania.

Jest lepsza droga, aby inni programiści mieli dobre wrażenia. Podzielę się kilkoma sposobami, jak na przykład:
- Częściowo lub całkowicie wykonywalna dokumentacja
- Dokumentacja API zrozumiała dla maszyn i ludzi
- Testy automatyczne jako dokumentacja

O prelegencie:

Wojtek jest generalistą o szerkim spektrum zainteresowań. Najbardziej jest doświadczony w tworzeniu oprogramowania full-stack oraz prowadzeniu zespołów deweloperwskich.

Spędził dekadę na programowaniu w wielu językach (głównie Java, Python, JavaScript, Node.js). Prowadził działy technologiczne jako Head of Engineering (Polidea) oraz CTO (Growbots).

Wojtek współtworzył i prowadził wiele społeczności technologicznych, m.in. Warszawa JUG, Mobile Wasaw, PyWaw Summit, Mobile Central Europe, Warsjawa, HackWaw.

Obecnie rozwija produkt Codility oraz jest trenerem w firmie Bottega.

Sponsorem spotkania jest 7N (https://www.7n.com/)

Po spotkaniu zapraszamy na networking w pobliskiej klubokawiarni.

----------------------------------------

Przypominamy, że czekamy na zgłoszenia Waszych prezentacji (do wyboru od 15 min do 120 min) FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ( https://warszawajug.typeform.com/to/L5ydtp )
Jeśli się wahasz czy Twój pomysł się nada, to zapraszamy do kontaktu z organizatorami, bezpośrednio na spotkaniu, poprzez wiadomości meetupa, albo w dowolny wybrany sposób.

• What to bring

• Important to know
Wydzial MIMUW (sala 3180)
Banacha 2 · Warsaw
Google map of the user's next upcoming event's location