229. WJUG - Niebo i piekło systemów rozproszonych - Krzysztof Muchewicz

Details

Warszawa JUG zaprasza wszystkich na 229. spotkanie , które odbędzie się we wtorek 10 kwietnia o godzinie 18.15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 3180.

O prezentacji:

Niebo i piekło systemów rozproszonych

Uważam, że systemy rozproszone/Mikrousługi są super i praca z nimi może dawać dużo satysfakcji. Może być jak w niebie. Jednak mają też ciemną stronę. Łatwo spaść z nieba do piekła i znaleźć się w sytuacji gdy złożoność i skala nas przerasta i łatamy dziury nie mając nad niczym kontroli. W prezentacji chcę opowiedzieć jakie błędy popełniamy idąc ścieżką od nieba do piekła i co robić aby tam nie trafić. Będzie coś o DDD, programowaniu funkcyjnym, systemach reaktywnych. Cała opowieść będzie bardzo praktyczna i subiektywna.

O prelegencie:

Krzysztof Muchewicz - W ciągu dziesięciu lat kariery informatycznej (po)pełniłem każdą możliwą rolę w IT od programisty, poprzez lidera, menadżera, po architekta. Miałem okazję tworzyć rozwiązania w C++, .NET, Java i Scali. W Bydgoskiej firmie Teldat budowałem systemy dowodzenia, w Allegro walczyłem z monolitem i budowałem architekturę mikrousługową. Ostatnio pracuję w Amazon i pomagam mówić Aleksie. Jestem fanem programowania funkcyjnego i wyznawcą Domain Driven Design. Prywatnie kręcą mnie buddyzm i podróże.

Po spotkaniu zapraszamy na networking w pobliskiej klubokawiarni.

----------------------------------------

Przypominamy, że czekamy na zgłoszenia Waszych prezentacji (do wyboru od 15 min do 120 min) FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ( https://warszawajug.typeform.com/to/L5ydtp )
Jeśli się wahasz czy Twój pomysł się nada, to zapraszamy do kontaktu z organizatorami, bezpośrednio na spotkaniu, poprzez wiadomości meetupa, albo w dowolny wybrany sposób.