234. WJUG - Ratpack - praktyczne wprowadzenie - Szymon Stępniak

Details

Warszawa JUG zaprasza wszystkich na 234. spotkanie , które odbędzie się we wtorek 5 czerwca o godzinie 18.15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 3180.

O prezentacji:

Poznajcie Ratpacka - ciekawą alternatywę dla popularnych rozwiązań opartych o Servlet API. Jeśli nazwa ta nie brzmi Ci obco, to pewnie słyszałeś, że Ratpack jest asynchroniczny, nieblokujący, funkcyjny i dość prosty w obsłudze. W prezentacji tej chciałbym pokazać na żywym przykładzie co to konkretnie znaczy, jakie to daje nam korzyści oraz na jakie pułapki musimy uważać. To nie będzie wprowadzenie do Ratpacka, dlatego w trakcie sesji live coding pokażę jedynie wąski wycinek jego możliwości. Stworzymy od podstaw dość prostą aplikację webową i zbadamy jej zachowanie na poszczególnych etapach rozwoju. Zobaczymy, że w swojej końcowej postaci będzie w stanie obsłużyć kilkadziesiąt tysięcy requestów HTTP, ale to wszystko obędzie się bez efektów uboczny? O tym przekonasz się na najbliższym spotkaniu Warszawa JUG, na które już dzisiaj serdecznie zapraszam

O prelegencie:

Szymon Stępniak - freelancer, współpracujący aktualnie z Upwork Global Inc. Amator pracy asynchronicznej. Założyciel Toruń Java User Group. Na życie zarabia programując w Javie i Groovym. Dla przyjemności odpowiada na pytania na Stack Overflow, uczy się Haskella, gra na gitarze i zajmuje się montażem video. Tweetuje pod handlem https://twitter.com/wololock

Po spotkaniu zapraszamy na networking.

----------------------------------------

Przypominamy, że czekamy na zgłoszenia Waszych prezentacji (do wyboru od 15 min do 120 min) FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ( https://warszawajug.typeform.com/to/L5ydtp )
Jeśli się wahasz czy Twój pomysł się nada, to zapraszamy do kontaktu z organizatorami, bezpośrednio na spotkaniu, poprzez wiadomości meetupa, albo w dowolny wybrany sposób.