246. WJUG - Jacek Milewski - Testy automatyczne: Czego książki Cię nie nauczą

Warszawa Java User Group (Warszawa JUG)
Warszawa Java User Group (Warszawa JUG)
Public group
Location image of event venue

Details

Serdecznie zapraszamy na 246. spotkanie Warszawa JUG, które odbędzie się 26. lutego o godzinie 18:15 w sali 3180 (2. piętro) Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Banacha 2.

Agenda:

18:15 - Jacek Milewski - Testy automatyczne: Czego książki Cię nie nauczą

Opis prelekcji:
Praktyk stosowanych w testach automatycznych jest wiele. Każdy system może wymagać innego podejścia. Dlatego materiałów które o tym mówią też jest wiele, ale nadal niewystarczająco. Warto inspirować się na nowo.

Jestem przekonany że odnajdziesz w mojej prezentacji coś dla siebie. Dostaniesz przepis jak jutro wdrożyć to u siebie oraz dowiesz się jaka jest prawidłowa odpowiedź na wiecznie aktualne pytanie rekrutacyjne: Jak testujesz swój kod?

Powiem tym jak moje doświadczenie ugruntowało podejście do testów jednostkowych, integracyjnych. Zaczynając od koncepcji, przez przykłady w końcu przechodząc do kilku wygodnych praktyk usprawniających pisanie testów.

O prelegencie:
Programuję z dbałością o czystość kodu, testów automatycznych i architektury, automatyzuję, mierzę i poprawiam. Pragmatycznie i zwinnie podchodzę do architektury i oprogramowania, odpowiadając na potrzeby użytkownika oraz tworząc estetyczne produkty.

***
Ogłoszenia:

* WJUG rozpoczął kampanię #call4people, w nadziei do zachęcenia uczestników do zgłaszania nowych prezentacji. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod adresem https://warszawajug.typeform.com/to/L5ydtp . Jeżeli potrzebujecie pomocy lub konsultacji - odezwijcie się do jednego z organizatorów podczas spotkania. Bardzo chętnie wam pomogą.

* Po spotkaniu idziemy na integrację do:
Drugie Dno Ochota, Tarczyńska 5/9,[masked] Warszawa
lub
Pub Lolek, Rokitnicka 20, Pola Mokotowskie

Tagi:
#deployment #microservices