Skip to content

246. WJUG - Jacek Milewski - Testy automatyczne: Czego książki Cię nie nauczą

Photo of
Hosted By
Łukasz M.
246. WJUG - Jacek Milewski - Testy automatyczne: Czego książki Cię nie nauczą

Details

Serdecznie zapraszamy na 246. spotkanie Warszawa JUG, które odbędzie się 26. lutego o godzinie 18:15 w sali 3180 (2. piętro) Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Banacha 2.

Agenda:

18:15 - Jacek Milewski - Testy automatyczne: Czego książki Cię nie nauczą

Opis prelekcji:
Praktyk stosowanych w testach automatycznych jest wiele. Każdy system może wymagać innego podejścia. Dlatego materiałów które o tym mówią też jest wiele, ale nadal niewystarczająco. Warto inspirować się na nowo.

Jestem przekonany że odnajdziesz w mojej prezentacji coś dla siebie. Dostaniesz przepis jak jutro wdrożyć to u siebie oraz dowiesz się jaka jest prawidłowa odpowiedź na wiecznie aktualne pytanie rekrutacyjne: Jak testujesz swój kod?

Powiem tym jak moje doświadczenie ugruntowało podejście do testów jednostkowych, integracyjnych. Zaczynając od koncepcji, przez przykłady w końcu przechodząc do kilku wygodnych praktyk usprawniających pisanie testów.

O prelegencie:
Programuję z dbałością o czystość kodu, testów automatycznych i architektury, automatyzuję, mierzę i poprawiam. Pragmatycznie i zwinnie podchodzę do architektury i oprogramowania, odpowiadając na potrzeby użytkownika oraz tworząc estetyczne produkty.

***
Ogłoszenia:

* WJUG rozpoczął kampanię #call4people, w nadziei do zachęcenia uczestników do zgłaszania nowych prezentacji. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod adresem https://warszawajug.typeform.com/to/L5ydtp . Jeżeli potrzebujecie pomocy lub konsultacji - odezwijcie się do jednego z organizatorów podczas spotkania. Bardzo chętnie wam pomogą.

* Po spotkaniu idziemy na integrację do:
Drugie Dno Ochota, Tarczyńska 5/9, 02-025 Warszawa
lub
Pub Lolek, Rokitnicka 20, Pola Mokotowskie

Tagi:
#deployment #microservices
Wydzial MIMUW (sala 3180)
Banacha 2 · Warsaw
Google map of the user's next upcoming event's location