252. WJUG - Twoja aplikacja działa wolno. Co teraz? & Testy wydajnościowe

Details

Serdecznie zapraszamy na 252. spotkanie Warszawa JUG, które odbędzie się 28. maja o godzinie 18:15 w sali 3180 (2. piętro) Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Banacha 2.

Agenda:

18:15 - Intro
18:30 - Twoja aplikacja działa wolno. Co teraz? - Ola Kunysz

Opis prelekcji:
Kawał dobrej roboty, zastosowane wzorce projektowe, test jednostkowe i integracyjnie, najnowsze frameworki i wzruszająco piękny proces CI. Aplikacja wchodzi na produkcję i BUM, klienci skarżą się na słaby performance. Nieważne, że aplikacja jest spełnieniem developerskich marzeń, nikt jej nie będzie używał, jeśli każdy widok ładuje się cztery sekundy. Co teraz? Gdzie szukać spowalniaczy i jak zastosować proste sztuczki, żeby było szybciej, albo chociaż tak się wydawało.

O prelegentce:
Ola Kunysz tworzy oprogramowanie od ponad 11 lat, głównie w JVMie. Pisała frontendy, backendy i kod biznesowy w różnych branżach i krajach. Obecnie tworzy rozwiązania e-commerce, gdzie klienci nie wybaczają niedbalstwa. Kiedy jest offline, jeździ na rowerze, wyprowadza psa, albo toczy filozoficzne dysputy na temat zbyt małej ilości kobiet w IT.

19:15 - Testy wydajnościowe - Ewa Borzym

Opis prelekcji:
Zastosowanie percentyli do opisu czasów odpowiedzi usługi może dawać poczucie bezpieczeństwa. Niestety niewłaściwe użycie dowolnego algorytmu analizy próbek może przekłamać wyniki podobnie jak użycie zwykłej średniej. Mój zespół utrzymuje usługę obsługującą setki tysięcy użytkowników Allegro. Podczas prezentacji opowiem wam o problemach, na które natrafiliśmy podczas testów wydajnościowych tej usługi oraz jak je rozwiązaliśmy.

***
Ogłoszenia:

* WJUG rozpoczął kampanię #call4people, w nadziei do zachęcenia uczestników do zgłaszania nowych prezentacji. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod adresem https://warszawajug.typeform.com/to/L5ydtp . Jeżeli potrzebujecie pomocy lub konsultacji - odezwijcie się do jednego z organizatorów podczas spotkania. Bardzo chętnie wam pomogą.

* Po spotkaniu idziemy na integrację do:
Drugie Dno Ochota, Tarczyńska 5/9,[masked] Warszawa
lub
Pub Lolek, Rokitnicka 20, Pola Mokotowskie

Tagi:
#deployment #microservices