253. WJUG - Contract testing:Judge Dredd & Od Javascriptu przez Javę do Kotlina

Details

Wraz z EY, partnerem spotkania, zapraszamy na 253. spotkanie Warszawa JUG, które odbędzie się 4. czerwca o godzinie 18:15 w sali 3180 (2. piętro) Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Banacha 2.

Agenda:

18:15 - Intro
18:30 - Contract testing in HL Tech - Judge Dredd - Filip Łazarski

Opis prelekcji:
Typical microservices environment consists of many services. In order to provide business value, they need to cooperate. Therefore, it is crucial to ensure that services are always able to communicate with each other. What if by accident a developer introduces a change to one service, which will make inter-service communication impossible? It is necessary to prevent such situations from happening. Therefore, HL Tech developed an open source project called Judge Dredd. Judge Dredd tests if any change introduced to any service would break communication within any environment.
In my presentation I would briefly discuss a threats to communication in microservices environment, contract testing as a typical solution and how Judge Dredd realizes contract testing. I will present possible alternatives and their disadvantages. I will show roadmap of further development of Judge Dredd.

O prelegencie:
Graduate of Warsaw University of Technology. Has almost 7 years of experience in software engineering. Initially worked in R&D projects in telecommunication industry, later in projects in logistic industry. For almost 3 years involved in projects in financial sector. Lately he focuses on DDD approach to software development and contract testing between services in microservices architecture. He contributes to open source projects in the latter subject.

19:15 - Od Javascriptu przez Javę do Kotlina - Aleksandra Warzecha, Paweł Ryszawa

Opis prelekcji:
Prelegenci – Ola i Paweł – na co dzień programują w Kotlinie, pracując przy budowie platformy do ubezpieczeń morskich, opartej na technologii distributed ledger/blockchain.
Pierwsza część ich prezentacji będzie skierowana przede wszystkim do osób programujących w Javascripcie, rozważających rozwój w kierunku backendu (i to niekoniecznie w NodeJS). Prelegenci przedstawią typowy stack właściwy dla ekosystemu Javy, pozwalający na rozpoczęcie projektu JVM. Następnie opowiedzą o samym Kotlinie, starając się uchwycić jego specyfikę z perspektywy Javascriptu i Javy oraz takie aspekty jak komfort pracy, czy łatwość przyzwyczajenia się do nowego języka.

O prelegentach:
Ola Warzecha - Senior Developer w EY GDS. Programistka z ponad trzyletnim doświadczeniem frontendowym, od ponad pół roku pisze backend w Kotlinie. Stara się każdą okazję wykorzystać do promowania dostępności WWW. Archeolog z wykształcenia.
Paweł Ryszawa - Senior Tech Lead w EY GDS. Programista z kilkunastoletnim doświadczeniem w różnych technologiach, w ostatnich latach głównie ze stacku Javy. Z wykształcenia magister ekonomii i inżynier informatyki.

***
Ogłoszenia:

* WJUG rozpoczął kampanię #call4people, w nadziei do zachęcenia uczestników do zgłaszania nowych prezentacji. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod adresem https://warszawajug.typeform.com/to/L5ydtp . Jeżeli potrzebujecie pomocy lub konsultacji - odezwijcie się do jednego z organizatorów podczas spotkania. Bardzo chętnie wam pomogą.

* Po spotkaniu idziemy na integrację do:
Drugie Dno Ochota, Tarczyńska 5/9,[masked] Warszawa
lub
Pub Lolek, Rokitnicka 20, Pola Mokotowskie