Skip to content

259. WJUG with EY: Błędy w Agile & Corda Blockchain - lessoned learned

Photo of
Hosted By
Michał N.
259. WJUG with EY: Błędy w Agile & Corda Blockchain - lessoned learned

Details

Wraz z partnerem spotkania, firmą EY GDS serdecznie zapraszamy na 259. spotkanie Warszawa JUG, które odbędzie się 19. listopada o godzinie 18:00 w biurze firmy EY GDS przy ulicy Przyokopowej 26 w Warszawie.

UWAGA!! Ponieważ musimy podać listę uczestników dla partnera każdy uczestnik musi podać swoje imię i nazwisko . Osoby bez imienia i nazwiska będą usuwane z listy uczestników!

Agenda:
18:00 - Rejestracja
18:15-18.55 - Jak uniknąć zakalca projektowego czyli błędy projektowe w projektach Agile - Jakub Chamicewicz & Maciej Szczepański
19:00-19.40 - Corda Blockchain technology and lesson learned - Jarosław Jankowski & Pawel Ryszawa
19.40 - Networking

Jak uniknąć zakalca projektowego czyli błędy projektowe w projektach Agile - Jakub Chamicewicz & Maciej Szczepański

Język prelekcji (Lecture language): PL

Opis prelekcji:
Light talk w którym opowiemy o najbardziej spektakularnych błędach popełnionych w projektach, w których uczestniczyliśmy. Porozmawiamy o tym, co było ich przyczyna oraz, jak mogliśmy ich uniknąć.

O prelegentach:
Jakub Chamicewicz
Frontend developer w EY GDS Poland, który jakiś czas temu zdecydował się porzucić świat JavaScriptu i CSS’ów na rzecz rozwoju w obszarze zarządzania projektami.

Maciej Szczepański
Maciek ma kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami i projektami IT w złożonych środowiskach. Zbierał je prowadząc strategiczne, zwinne projekty i programy w największych instytucjach finansowych. W pracy dąży do ciągłego podnoszenia efektywności pracy swoich zespołów oraz otoczenia projektowego. Prywatnie miłośnik gotowania i sportów motorowych.

------------

Corda Blockchain technology and lesson learned - Jarosław Jankowski & Pawel Ryszawa

Język prelekcji (Lecture language): PL

Opis prelekcji:
Jeśli jesteś ciekawy jakie problemy rozwiązują narzędzia DLT oraz czym Corda różni się od typowego serwera aplikacyjnego, rozwiązań typu distributed cache, czy systemów kolejkowych, zapraszamy na prezentację. Nie zabraknie również porównań Cordy z innymi rozwiązaniami tego typu, np.: Hyperledger Fabric, Ethereum/Quorum.

W drugiej części przedstawimy założenia oraz model programowania typowej aplikacji DLT z wykorzystaniem framework’a Corda. Zastanawiasz się, czym właściwie jest smart kontrakt czy stan w rozproszonej księdze? Dowiedz się w jaki sposób stan jest dystrybuowany do uczestników sieci, czym jest vault, transakcja czy flow oraz jaka jest rola notariusza w sieci Cordy.

W ostatniej części wystąpienia podzielimy się z Wami swoimi doświadczeniami oraz ‘lessons learned’ z tworzenia jednej z największych aplikcji DLT, w oparciu o tę platformę.

O prelegentach:

Jarosław Jankowski
Senior Technical Lead w EY GDS Poland, od dwóch lat związany z projektem Insurwave. W branży jest już od 11 lat, karierę zaczynał na stanowisku developera w różnych technologiach: Java, Salesforce, SAP, Lotus Domino czy Guidewire. W ciągu ostatnich czterech lat sprawdza się w rolach leaderskich. Interesuje go tematyka związana z IoT oraz Smart Home Solutions. Prywatnie fan motoryzacji.

Pawel Ryszawa
Senior Tech Lead w EY GDS. Programista z kilkunastoletnim doświadczeniem w różnych technologiach, w ostatnich latach głównie ze stacku Javy. Z wykształcenia magister ekonomii i inżynier informatyki. Czas wolny poświęca na wędrówki w górach.

***
Ogłoszenia:

  • WJUG rozpoczął kampanię #call4people, w nadziei do zachęcenia uczestników do zgłaszania nowych prezentacji. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod adresem https://warszawajug.typeform.com/to/L5ydtp . Jeżeli potrzebujecie pomocy lub konsultacji - odezwijcie się do jednego z organizatorów podczas spotkania. Bardzo chętnie wam pomogą.
Przyokopowa 26 · Warszawa
14 spots left